Сюрприз: Президент Зеленський прибув до Саудівської Аравії

19 мая, 14:20
Президент вміє дивувати - фото 1
Президент вміє дивувати / ОПУ

Президент України Володимир Зеленський 19 травня несподівано прибув до Саудівської Аравії, де він виступить на саміті Ліги арабських держав, а також зустрінеться зі Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль-Саудом.

"Прибув до Саудівської Аравії. Виступлю на саміті Ліги арабських держав. Зустрінуся зі Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль-Саудом та проведу інші двосторонні переговори", — написав Зеленський у Телеграм.

За словами президента, пріоритети України на саміті — повернення усіх політичних в’язнів Криму і тимчасово окупованих територій, а також всіх полонених та незаконно депортованих. Також президент представить українську "формулу миру". Як відзначив Зеленський, до її реалізації необхідно залучити якомога більше держав. Також йтиметься про енергетичну безпеку наступної зими.

Іще один пріоритет — захист мусульманської спільноти України, додав президент.

"Разом з нами — Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу. Крим першим постраждав від російської окупації, і більшість із тих, хто зазнає репресій в окупованому Криму, — мусульмани", — наголосив Зеленський.

Водночас Bloomberg інформує, що люди, які побажали залишитися невідомими під час обговорення конфіденційної інформації, розповіли, що "Зеленський полетить на військовому літаку США до Японії після очікуваної зупинки в Саудівській Аравії для участі в саміті Ліги арабських держав"

Суспільне

Публикации