"Супутник Притули" допоміг знищити тисячі росіян та купу техніки

09 марта, 17:09
"Народний супутник" шукає русню - фото 1
"Народний супутник" шукає русню / ГУР МО

Наданий ГУР МО України космічний апарат “ICEYE”, придбаний за пожертви українців, допоміг виявити та знищити тисячі одиниць ворожої техніки.

Воєнна розвідка України почала використовувати «народний супутник» з 24 вересня 2022 року. Відтоді Сили безпеки і оборони держави щодоби отримують необхідні розвіддані з космосу.

За 5 місяців використання “ICEYE” співробітники ГУР МО України провели космічну радіолокаційну розвідку майже 1000 районів розташування підрозділів держави-агресора на тимчасово окупованих та інших територіях, що становили інтерес Збройних сил України.

'Супутник Притули' допоміг знищити тисячі росіян та купу техніки - фото 213231

Робота "супутника Притули"

'Супутник Притули' допоміг знищити тисячі росіян та купу техніки - фото 213232

Упродовж цього часу ресурс космічного апарата дозволив виявити 360 наметів у місцях розташування російської окупаційної армії, а також 7321 об’єкт ворожої військової та спеціальної техніки, зокрема:

  • 45 літаків;
  • 27 гелікоптерів;
  • 6 ОТРК “Іскандер”;
  • 36 ЗРК “С300”;
  • 12 ЗРК “Панцирь С1”;
  • 11 радіолокаційних станцій;
  • 10 понтонних переправ.

Завдяки можливостям “ICEYE” значна частина з цього переліку знищена та відображена у щоденних зведеннях Генерального штабу ЗС України.

Співробітники воєнної розвідки України вкотре висловлюють подяку всьому українському суспільству, що долучилося до збору коштів на космічний апарат, кожному волонтеру, хто щоденно надає допомогу захисникам України та Благодійному Фонду Сергія Притули. Нагадаємо, збір на "Народний супутник" організували волонтери Сергій Притула та Сергій Стерненко.

ГУР МО

Публикации