Суддівський лайфхак. Як на одну зарплату нажити дев'ять квартир та три будинки

13.01.2017, 16:10
Будиночок судді - фото 1
Будиночок судді / Prosud

Активісти Prosud продовжують слідкувати за кандидатами, які претендують на посади в новоствореному Верховному Суді - в центрі уваги нового розслідування ще один претендент і високопоставлений представник судової влади.

653 кандидата допущено до конкурсу на посаду судді Верховного Суду. 120 з цих кандидатів уже зовсім скоро можуть стати новими вершителями правосуддя в Україні. Серед них суддя Вищого господарського суду та кандидат на посаду судді ВСУ - Сергій Бондар.

 - фото 30005

Будучи суддею вже більше 24 років, Сергій Володимирович встиг пропрацювати в Київському арбітражному суді, де і розпочав свою кар’єру, та в Київському апеляційному господарському суді. В 2009 році рада суддів призначила Бондаря головою Київського апеляційного господарського суду терміном на 5 років. Однак вже через 2 роки Сергія Володимировича призначають суддею більш престижного Вищого господарського суду, де він працює і на цей час.

Суддівська кар’єра Сергія Бондаря є доволі насиченою. Щодо доходів, то з декларацій судді за 2013, 2014 та 2015 роки зрозуміло, що основним доходом родини Сергія Бондаря є його заробітна плата.

 - фото 30006
Навіть в 2013-му, єдиному році, коли в декларації судді згадується не тільки дружина, а й донька, дохід всіх членів родини пана Бондаря був в 9 разів менше за заробітну плату самого Сергія Володимировича. В 2014 та 2015 суддя Бондар, окрім власної, декларує лише мізерну заробітну плату дружини трохи більше 1 тис. грн на місяць.
Якого ж майна встиг нажити суддя та члени його родити, враховуючи скромні доходи та більше 20 років роботи виключно на держпосаді? Вже за традицією, ситуація з майном судді є набагато кращою ніж з його прибутками. Згідно декларації, суддя володіє 50% величезної квартири в Києві площею 239 кв.м. Насправді, це одна з найбільших квартир, які ми зустрічали у декларації суддів.
 - фото 30012

Володіє суддя також і меншою столичною квартирою площею 33 кв.м.

 - фото 30014

Родина судді Бондар, не дивлячись на скромні доходи, має в своїй власності цілих 7 квартир(!). Дві з них площею 96 кв.м. та 62 кв.м. в Києві належать дочці судді. Обидві квартири їй подарувала мати та дружина судді Бондаря – Лілія Іванівна.

 - фото 30015
 - фото 30016
Сама ж Лілія Іванівна також може похизуватися чималою кількістю нерухомості. Окрім квартири площею 62 кв.м., якою вона володіє спільно з дочкою, дружина судді у власності 3 квартири в столиці площею 80 кв.м., 45 кв.м. та 23 кв.м. Останню квартиру, яку, до речі, дружині судді подарували, ми не змогли знайти в декларації судді.
Окрім цього має дружина судді і 2 квартири в окупованому Криму, а саме квартири площею 66 кв.м. та 12 кв.м. в Алупці.
Володіє Лілія Іванівна також і чималим будинком площею 375 кв.м. в селі Крюківщина поблизу Києва.
 - фото 30020
Окрім цього має дружина судді і дачу площею 136 кв.м в садовому товаристві «Озерний» поблизу Києва . Згідно реєстру речових прав, і дачу, і будинок в селі Крюківщина дружина судді успадкувала. Однак п’ятьма роками раніше, в 2007 році, сам суддя Сергій Бондар придбав садовий будинок по сусідству площею 141 кв.м. А отже на сьогодні родині Бондар належить два сусідні дачні будинки в Києво-Святошенському районі.
Враховуючи, що в декларації судді не міститься жодних даних, щодо доходів отриманих від здачи майна в оренду припускаємо, що все назване майно зараз знаходиться повністю на утриманні родини судді Бондаря. А отже утримання 9 квартир загальною площею 656 кв.м. та 3 будинків сукупною площею 652 кв.м. має займати достатньо значну частину доходів родини.
Як і колеги, при заповненні декларації доброчесності суддя Сергій Бондар вказав, що його власне майно та майно його родини повністю відповідають їх рівню доходів.
 - фото 30022
Дана інформація буде офіційно передана активістами до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.
Prosud

Публикации