Активісти Prosud досліджують автобіографії та статки суддів, які пройшли переатестацію і претендують на посади у Верховному судді, сумніваючись у їх добропорядності. У полі зорі - чергова "успішна" суддя, яка має солідну нерухомість та авто.
Суддя Апеляційного суду міста Києва Антоненко Наталія претендує на посаду судді Верховного суду. Свою суддівську кар’єру вона розпочала 1995 року із призначення на посаду судді Дніпровського районного суду м. Києва. 2001 року указом президента Кучми Антоненко було переведено до Апеляційного суду міста Києва, де вона працює й донині. 3 листопада 2016 року суддя Антоненко успішно складає первинне кваліфікаційне оцінювання та підтверджує свою знатність чинити правосуддя. Ми вирішили придивитися уважніше, чи не пропустила Вища кваліфікаційна комісія суддів факти, що завадили б Наталі Олександрівні стати суддею нового Верховного суду.
Згідно декларації за 2014 та 2015 роки основним доходом судді та її батьків-пенсіонерів є її заробітна плата. В 2015 зарплата судді скалала 231 932 грн.
Дім побудований та введений в експлуатацію у 2014 році, а активісти проекту навідалися до нього в червні 2016 року. Тоді комплекс із двох будинків та альтанки було практично збудовано.
Згідно декларації, має суддя також і квартиру площею 37 м2 в Києві, проте відомості щодо цієї квартири не відображенні в державному реєстрі майнових прав.
Забезпеченні житлом також і діти Наталії Олександрівни: сини судді є співвласниками квартири площею 113 м2 в новобудові по вул. Мініна в Києві. Квартиру, вартість якої сьогодні складає від 135 000$ вони отримали в дарунок від своїх батьків – судді та екс-прокурора.
Окрім квартири в Києві має старший син судді і недешеве авто: Toyota Camry 2012 року випуску, що в тому ж 2012-му коштувала 21-річному Максиму Антоненко близько 30 тис. дол. США.
Сама ж суддя, згідно декларації, володіє старішим та дешевшим автомобілем - Suzuki SX4 2007 року випуску, вартістю на сьогодні від 7 тис. дол. США.
Усі ці факти не завадили судді Наталії Антоненко успішно скласти кваліфікаційне оцінювання суддів восени 2016 року. Втім, під час проходження конкурсу до нового Верховного суду їй доведеться пояснити походження власного майна та майна родини також і Громадській раді доброчесності. Ми ж, у свою чергу, активно стежитимемо за процесом.
Дана інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.