Активісти громадської організації Prosud продовжують досліджувати кар'єрні успіхи та статки українських суддів, які в рамках судової реформи намагаються мігрувати у нові судові структури. Цього разу активісти знайшли двох братів, які одночасно подалися до Верховного Суду.
Відомо, що серед суддів зустрічаються цілі родини та династії. З ліквідацією Вищих спеціалізованих судів та створенням нового Верховного суду більшість суддів, які працювали там раніше, подали свої кандидатури до нового суду, те саме зробили і представники суддівських родин.
Аналізуючи кандидатів до нового ВСУ, активісти Prosud знайшли двох братів, які працюють у Вищому Господарському суді та Верховному суді України і зараз разом подали свої кандидатури до нового Верховного суду.
Розпочнемо знайомство з цією суддівською родиною зі старшого брата – судді Верховного суду України – Миколи Євгеновича Короткевича. Свою кар’єру суддя Короткевич розпочав ще 1981 року з посади судді Броварського районного народного суду м. Києва.
З 1986 Микола Євгенович працює суддею Київського обласного суду, а в 1997 році стає суддею Верховного суду України. В 2004 Пленум Верховної ради призначає суддю Короткевича заступником голови Судової палати у кримінальних справах Верховного суду України. За 3 роки, в 2007, тодішній голова ВСУ Онопенко призначає Миколу Євгеновича головою судової палати у Кримінальних справах.
Як ми говорили на початку, окрім Миколи Короткевича на посаду судді нового Верховного суду також претендує його брат, суддя Вищого Господарського суду - Олександр Короткевич. Аналізуючи декларації брата ми також побачили багато цікавого. Наприклад, квартиру, яку він згадав лише заповнюючи свою е-декларацію, або практично мільйон на банківському рахунку. Але про це буде окрема стаття. А те, чи зможуть брати Короткевичі зайняти крісла суддів нового Верховного суду, ми дізнаємося зовсім скоро.
Дана інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.