Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями

09.02.2017, 11:30
3
Судова реформа триває - фото 1
Судова реформа триває / sud.ua

Активісти громадської організації Prosud продовжують досліджувати кар'єрні успіхи та статки українських суддів, які в рамках судової реформи намагаються мігрувати у нові судові структури. Цього разу активісти знайшли двох братів, які одночасно подалися до Верховного Суду.

Відомо, що серед суддів зустрічаються цілі родини та династії. З ліквідацією Вищих спеціалізованих судів та створенням нового Верховного суду більшість суддів, які працювали там раніше, подали свої кандидатури до нового суду, те саме зробили і представники суддівських родин.

Аналізуючи кандидатів до нового ВСУ, активісти Prosud знайшли двох братів, які працюють у Вищому Господарському суді та Верховному суді України і зараз разом подали свої кандидатури до нового Верховного суду.

Розпочнемо знайомство з цією суддівською родиною зі старшого брата – судді Верховного суду України – Миколи Євгеновича Короткевича. Свою кар’єру суддя Короткевич розпочав ще 1981 року з посади судді Броварського районного народного суду м. Києва.

З 1986 Микола Євгенович працює суддею Київського обласного суду, а в 1997 році стає суддею Верховного суду України. В 2004 Пленум Верховної ради призначає суддю Короткевича заступником голови Судової палати у кримінальних справах Верховного суду України. За 3 роки, в 2007, тодішній голова ВСУ Онопенко призначає Миколу Євгеновича головою судової палати у Кримінальних справах.

Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33693
В «декларації родинних зв’язків» судді Короткевича ми бачимо не лише брата-суддю, але й інших родичів, що працюють в судовій гілці або наближених сферах. Наприклад, його племінник - помічник судді Верховного суду, син – адвокат, а дружина працювала нотаріусом до 2012 року.
Основними доходами родини вже кілька років є заробітна плата судді Миколи Короткевича. Це демонструють декларації судді за 2013, 2014 та 2015 роки.
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33696
Щодо майна судді, то згідно декларації Микола Євгенович володів чималою квартирою площею 168 кв.м. за адресою вул. Велика Васильківська 37, замість якої йому було надано іншу, такої ж площі, через знесення будинку на Васильківській.
Також судді Короткевичу належить квартира на вул. Івана Мазепи площею 55 кв.м., до 2014 року квартира була записана на дружину судді. Враховуючи розміщення квартири, її вартість сьогодні - щонайменше 82 000$, або більше 2 млн. грн.
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33697
Однак це не єдина нерухомість родини Короткевич, квартирами в Києві забезпеченні і сини судді. Так, старший син судді Короткевича володіє двома квартирами в Києві. Одну, площею 104 кв.м. йому подарували батьки, іншу, площею 40 кв.м, Юрій Короткевич отримав у спадок після смерті матері.
Вартість подарованої батьками квартири на Дніпровській набережній сьогодні складає щонайменше 100 000 $.
У сусідньому будинку, за адресою Дніпровська набережна 26Ж, знаходяться нежитлові приміщення площею 94 кв.м., що належать іншому сину судді – Короткевичу Євгену Миколайовичу. Також, йому належать і дві квартири по-сусідству загальною площею 193 кв.м. у новобудові в Голосіївському районні.
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33698
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33700
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33701
Нерухомість у цьому житловому комплексі коштувала сину судді щонайменше 200 000$, не рахуючи 4 парко-місця, якими також володіє Євген Миколайович.
Загальна площа столичної нерухомості, яка належить судді Миколі Короткевичу та його двом синам – 654 кв.м., до речі, переважну більшість цієї нерухомості було набуто в 2013-2014 роках.
Є у суддівській власності й рухоме майно, а саме автомобіль Lexus RX 350 2007 року випуску. Вартість такого автомобіля на сьогодні складає – біля 20 тис.дол.
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33703
Судді рвуться до оновленого Верховного Суду цілими династіями - фото 33704

Як ми говорили на початку, окрім Миколи Короткевича на посаду судді нового Верховного суду також претендує його брат, суддя Вищого Господарського суду - Олександр Короткевич. Аналізуючи декларації брата ми також побачили багато цікавого. Наприклад, квартиру, яку він згадав лише заповнюючи свою е-декларацію, або практично мільйон на банківському рахунку. Але про це буде окрема стаття. А те, чи зможуть брати Короткевичі зайняти крісла суддів нового Верховного суду, ми дізнаємося зовсім скоро.

Дана інформація буде офіційно передана до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

PROSUD
3

Публикации