Суд заарештував ексголову Держспецзв’язку Щиголя

23.11.2023, 14:23
Щиголь долітався - фото 1
Щиголь долітався / Держспецзв’язок

Вищий антикорупційний суд 22 листопада обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці або застави в 25 млн грн ексголові Державної служби спеціального зв’язку.

Як повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП.

Раніше стало відомо, що Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід іншому фігуранту справи про заволодіння коштами Держспецзв’язку, якого слідство вважає організатором. САП не називає імені фігуранта, але організація «Центр протидії корупції» повідомила, що йдеться про підприємця на ім’я Роман Коваль. Суд застосував щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 50 мільйонів гривень застави.

20 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро заявили, що керівнику Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, його заступнику та іншим посадовцям повідомили про підозру в заволодінні 62 мільйонами гривень.

Справа стосується закупівлі інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних, у 2021 році. За даними слідства, договір на закупівлі дістався компанії, підконтрольній «організатору злочинної організації, яка поставила програмне забезпечення ДП «Українські спеціальні системи», що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю».

Того ж дня уряд звільнив Юрія Щиголя з посади голови Держспецзв’язку. Виконувати обов’язки голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України буде Дмитро Маковський.

Радіо Свобода

Публикации