Суд заарештував активи "Моршинської": водичка належала російському олігарху

13 июня, 16:29
Фрідман отримав своє - фото 1
Фрідман отримав своє / Сегодня

Стало відомо, що накладено арешт на корпоративні права підприємств, що належать російському олігарху, на загальну суму понад 53,4 млн грн.

Як зазначається, арешт накладено на цінні папери та грошові кошти, що є частками статутного капіталу підприємств.

Про гучний арешт повідомили у прес-службах Офісу генерального прокурора та Бюро економічної безпеки, проте не назвали ані імені олігарха, ані назву бренду.

Проте, з джерел відомо, що мова йде про "Моршинську" та пана Фрідмана. За інформацією видання "Економічна правда", йдеться про виробника "Моршинська". Брендами "Моршинська" та "Миргородська" володіє IDS Group Ukraine, "дочка" міжнародної групи IDS Borjomi International. Компанією володіє російський олігарх та одночасно колишній лвьів'янин Михайло Фрідман, що знаходиться під санкціями США, ЄС та Великобританії разом з партнерами Германом Ханом та Петром Авеном.

"Встановлено, що підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з Росії. За даними слідства російські бізнесмени, намагались уникнути можливих санкцій та вилучення прав власності, передбачених законодавством України. Зокрема за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України", - інформує БЕБ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за фактом легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).

Через війну РФ проти України 6 квітня США запровадили санкції проти "Альфа-Банку". У березні Великобританія також запровадила санкції проти "Альфа-Банку Росія", але виключила з-під їх дії "Альфа-Банк Україна" як окрему юридичну особу.

Раніше засновники Alpha Group (Михайло Фрідман, Петро Авен та Герман Хан) потрапили під санкції Великої Британії та Євросоюзу.

У квітня також стало відомо, що суд заарештував активи компаній Фрідмана в "Альфа-банку" майже на пів мільярда гривень. Олігарх через свій банк намагався легалізувати активи на загальну суму 1,1 млрд гривень.

УНІАН

Публикации