Стало відомо, що буде з руськими в Криму

04.05.2023, 11:35
Не хочеться, але доведеться - фото 1
Не хочеться, але доведеться

Міжнародне право наразі не передбачає колективного видворення, тож росіян, які незаконно прибули до Криму за час його окупації, видворятимуть за індивідуальними рішеннями.

Про це повідомила постійна представниця Президента України в АРК Таміла Ташева.

«Усі російські громадяни, фактично, є колонізаторами, адже вони приїхали на окуповану територію змінювати її демографічний склад. Вони – співучасники злочину. І ми їх видворимо, якщо вони самі не виїдуть до звільнення території. Міжнародне право не передбачає колективного видворення – колективна депортація заборонена. Тож стосовно них будуть застосовані індивідуальні рішення», - зазначила Ташева.

Чиновниця зауважила, що йдеться про громадян рф, які незаконно заїхали на територію України після 2014 року.

«Тому що всіх українських громадян у Криму, які стали жертвами примусової паспортизації, ми визнаємо громадянами України згідно з нашим законодавством. Це дуже важливо зазначити, бо російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму будуть видворяти кримчан. Тож наголошую, що півострів мають залишити лише російські громадяни, які порушили умови в'їзду», - додала Ташева.

За її словами, після залишення території України вони матимуть змогу подати запит на проживання до українських міграційних органів. Певні категорії зможуть отримати посвідки на проживання на території України.

«Це стосуватиметься, приміром, представників корінного народу, які є репатріантами. Це тисячі людей, які у 2014 році розпочали процедуру отримання українського громадянства і не встигли цього зробити. Також це, наприклад, може стосуватися адвокатів політв'язнів, рідних незаконно ув’язнених, ще обмеженої категорії людей, які допомагали та підтримували весь час Україну», - зауважила постійна представниця Президента в АРК.

Нагадаємо, що в історії були й інші приклади поводження з росіянами в Криму, зокрема, в 1920 - 1921 роках, але тоді це робили самі росіяни.

Укрінформ

Публикации