США незабаром оголосять про передачу Україні танків Abrams

24 января, 17:34
Abrams можуть опинитися в Україні раніше за Leopard - фото 1
Abrams можуть опинитися в Україні раніше за Leopard

Адміністрація Байдена може оголосити надання Україні танків Abrams вже цього тижня, щоб вплинути на Німеччину, аби та, своєю чергою, передала ЗСУ танки Leopard, вважає впливове видання The Wall Street Journal.

​​Нагадаємо, на восьмій зустрічі у форматі "Рамштайні" 12 країн домовились передати Україні близько 100 Leopard 2. Окрім Польщі та Фінляндії, які публічно погодились передати частину своїх Leopard 2, Іспанія, Нідерланди і Данія також готові надати танки. Однак для того, щоб "танкова коаліція" могла продовжити обговорення цього питання, необхідна згода Німеччини.

Як пише The Wall Street Journal з посиланням на американських офіційних осіб, передача має стати частиною дипломатичних домовленостей з Берліном, щоб ФРН передала невелику кількість танків Leopard і схвалила їхню передачу країнами ЄС. Це владнало б розбіжності Заходу щодо танків, передача яких, на думку деяких країн, загрожує ескалацією бойових дій.

За словами співрозмовників видання, зміна позиції США слідувала за телефонною розмовою з Олафом Шольцом 17 січня, у ході якої Байден погодився розглянути питання про поставку Abrams попри рішення Пентагону. Передача Україні танків була предметом інтенсивних американсько-німецьких переговорів, зауважило джерело WSJ у Берліні.

Раніше Пентагон публічно виключав поставки Україні Abrams, аргументуючи це тим, що ці танки вимагають значної підготовки особового складу і матеріально-технічного забезпечення.

УНІАН

Публикации