США мають надіслати Україні ракети ATACMS до кінця наступного тижня

22 апреля, 13:14
Ракет ATACMS вже зачекалися в Україні - фото 1
Ракет ATACMS вже зачекалися в Україні / Пентагон

Голова Комітету з питань розвідки Сенату США Марк Ворнер заявив, що допомогу Україні, включно з ракетами ATACMS, можуть відправити вже наступного тижня.

Про це пан сенатор повідомив у ефірі телеканалу CBS News.

"Сподіваюся, щойно цей (законопроєкт — ред.) дійде до президента у вівторок чи середу, ці поставки відразу розпочнуться, з ATACMS більшого радіуса дії. Тож, сподіваюся, що коли Джо Байден підпише (законопроєкт із допомогою для України — ред.), ця зброя буде передана Україні до кінця тижня", — сказав Ворнер.

На уточнювальне запитання, чи мовиться не лише про боєприпаси він сказав: "ATACMS. Вважаю, що протягом останніх місяців адміністрація була готова підготувати або надати ATACMS. Це прописано в цьому законі".

Сенатор підкреслив, що моральний дух українців високий, але був підірваний за останні пару місяців, коли їм буквально давали нормовані снаряди, 8 - 10 боєприпасів на день.

Нагадаємо, Палата представників США 20 квітня підтримала законопроєкт щодо допомоги Україні на суму в майже 61 мільярд доларів. "За" відповідне рішення проголосували 311 конгресменів. Очікується, що Сенат проголосує за закони вже у вівторок. . Тобто весь цей час в Конгресі був консенсус щодо допомоги України, але процес блокувався понад пів року.

У Білому домі вже заявили, що Сполучені Штати надішлють Україні зброю "негайно", як тільки запит на фінансування допомоги буде схвалений Палатою представників.

Суспільне

Публикации