США дають Україні 2 млрд доларів у новий спецфонд для "оборонки"

15 мая, 15:40
США інвестують в обороноздатність України - фото 1
США інвестують в обороноздатність України / ОПУ

Державний секретар США Ентоні Блінкен 15 травня оголосив, що США нададуть додаткові 2 млрд доларів у вигляді внеску до новоствореного фонду, метою якого буде розвиток українського оборонно-промислового комплексу та фінансування закупівлі зброї.

Про це Ентоні Блінкен сказав на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою під час другого дня візиту до Києва.

Блінкен зазначив, що США нададуть додаткові 2 млрд доларів закордонного військового фінансування для України.

"Вони будуть вкладені у першому такого роду фонді – Defense Enterprise Fund – у якого буде три компоненти", – оголосив Ентоні Блінкен.

Першим напрямком буде допомога з придбанням того, що потребує Україна, другим – інвестиції у військово-промисловий комплекс України, щоб ця галузь зміцнювалася і Україна могла виробляти більше зброї "і для себе, і для інших", третім – фінансування купівлі зброї не лише у США, а й інших партнерів.

Раніше під час візиту Блінкен розповів, що майбутня двостороння безпекова угода США з Україною передбачатиме військову допомогу в різних сферах і допоможе наблизитись їй до членства в НАТО.

Він також підкреслив внесок союзників США в економічну та гуманітарну допомогу України, який, за його словами, втричі перевищує американський.

Європейська правда

Публикации