Сприяння, яке завдає шкоди. Про поїздку Надії Савченко

12.12.2016, 17:48
Що конкретно порушила Савченко - фото 1
Що конкретно порушила Савченко

Народний депутат Ольга Червакова пояснює - які саме норми закону порушила Надія Савченко, коли вирішили поїхати до Мінську на переговори з ватажками терористів.

Стосовно Савченко в Мінську. Правовий аспект. Будь-який депутат перед виїздом за кордон, якщо він має доступ до державної таємниці, має письмово повідомити про мету і тривалість поїздки Режимно-секретний відділ ВР. Це передбачає закон "Про державну таємницю". Кожен нардеп на початку каденції, перш ніж отримати право доступу, надає письмову згоду "на передбачені законом обмеження прав у зв'язку з його допуском до державної таємниці". Я теж таке підписувала.

Серед таких обмежень - зобов'язання повідомляти про будь-які виїзди за кордон. Приватні ці візити чи офіційні - не має значення. Письмово.

Отже, Надія Савченко вже підтвердила, що дійсно їздила в Мінськ. Те, що вона не повідомила про це "перший відділ", - в будь-якому випадку порушення. Воно може потягнути за собою скасування її доступу до держтаємниці.

Більш того, ст. 23 цього ж закону говорить, що підставою для відмови у допуску може бути "сприяння громадянином діяльності іноземної держави, іноземної організації чи їх представників, а також окремих іноземців чи осіб без громадянства, що завдає шкоди інтересам національної безпеки України, або участі громадянина в діяльності політичних партій та громадських організацій, діяльність яких заборонена у порядку, встановленому законом".

Саме таким "сприянням, яке завдає шкоди", низка політиків вже назвала поїздку Надії.

Пост Ольги Черакової на фейсбуці

Без Табу

Публикации