Сьогодні на енергетичній мапі Україна стала частиною ЄС

16 марта, 17:16
Зустрічай, Європо - фото 1
Зустрічай, Європо / Міненерго

Наша енергосистема відтепер є частиною об’єднаної енергосистеми Європи.

Національна енергосистема більше не пов’язана з системами Росії та Білорусі. Ми позбулися ще однієї частини радянського спадку, за допомогою якої нас намагалися затягнути «back to USSR».

21 день енергосистема України працювала в ізольованому режимі - замість запланованих трьох. Ми від’єдналися від росії та білорусі вранці 24 лютого, за декілька годин до війни. Так співпало, але за цим співпадінням стояло прагнення Росії завадити євроінтеграції України, «заборонити» нам рух до ЄС. Прагнення заборонити нам бути вільними і самостійно обирати своє майбутнє і свої союзи.

Вони вважали, що українська енергосистема «впаде». Що нам не вистачить потужностей для забезпечення потреб України у воєнний час. Росія захопила і бомбила наші станції, в тому числі атомні - наражаючи світ на ризик атомної катастрофи.

Але українська енергосистема вистояла. Всюди, де було можливо, наші енергетики забезпечували людей електроенергією - військових і цивільних, домогосподарства і підприємства.

21 денний ізольований режим довів стійкість і надійність української енергосистеми - як 21 день війни довели стійкість і надійність самої України.

Сьогодні ми приєдналися до ENTSO-E, на рік раніше графіку. Україна і Європа становлять тепер єдиний енергетичний простір. Єдиний енергетичний «фронт», де ми підсилюємо одне одного.

Україна повертається в Європу. Україна повертається додому. Значимість сьогоднішньої події важко переоцінити.

І я щиро вдячний нашим європейським партнерам, які зробили все можливе, щоб об’єднання української енергосистеми з європейською відбулося максимально швидко,

а також всім енергетикам України за роки тяжкої праці і дні міцності, які довели надійність нашої енергосистеми та нашу волю до результату.

Фейсбук Германа Галущенка:


Публикации