Словаччина подарувала Україні усі свої літаки МіГ-29

17 марта, 11:59
Дякуємо, Словаччино - фото 1
Дякуємо, Словаччино

Уряд Словаччини у п’ятницю, 17 березня, схвалив безоплатну передачу винищувачів МіГ-29 Україні, повідомив тимчасовий виконувач обов’язків прем’єр-міністра Едуард Гегер.

Це рішення робить Словаччину другою країною-членом НАТО (після Польщі), яка погодилася на запит України про надання військових літаків для захисту від вторгнення РФ.

Воєнний авіаційний флот Словаччини з 13 літаків МіГ-29 був виведений з експлуатації минулого літа, і більшість з цих літаків у неробочому стані. Справні відправлять, а решта піде на запчастини (10 літаків у бойовому стані, 3 - на запчастини, вони без двигунів).

Словаччина також поставить частину своєї системи протиповітряної оборони KUB, сказав Гегер. ЗРК KUB має дальність ураження – 22 км (це модернізована під сучасні ракети RIM-7 Sea Sparrow радянська розробка).

У четвер президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна передасть Києву близько десятка винищувачів МіГ-29. Дуда зазначив, що найближчими днями Польща передасть чотири військові літаки радянського виробництва та інші, які потребують обслуговування та будуть поставлені пізніше. Таким чином, разом зі словацькими літаками Україна отримає 2 повноцінні ескадрілії.

Дискусія щодо надання Україні літаків не радянського, а західного виробництва наразі триває. Проблема не лише у ціні питання, але й в строках т а інфраструктурі з логістикою. Очікується, що західні літаки будуть в Україні або наприкінці 2023 року, або вже в наступному.

Приклад Словакії та Польщі - гарний прикад для усіх союзників України та відчутний імпульс.

Зазначимо, що Словаччина послідовно підтримує Україну та одна з перших надала нашій державі важке озброєння. Наразі країна також є важливим логістичним хабом для ЗСУ.

Радіо Свобода

Публикации