Скандал з преміями в Мінюсті: Викрита шокуюча корупційна схема держвиконавців

13.09.2017, 13:32
179
В Мінюсті відбуваються дивовижні речі - фото 1
В Мінюсті відбуваються дивовижні речі

Розслідування програми "Наші гроші" виявило сенсаційну корупційну схему. Державні виконавці не просто отримували мільйонні премії, але й видавали довіреності на доступ третьої особи до їхніх винагород.

За кілька місяців 2017 року вісім чиновників і державних виконавців Міністерства юстиції, яке очолює представник "Народного фронту" Павло Петренко, отримали винагород на суму понад 23 мільйонів гривень. Після розголосу інформації в ЗМІ про шокуючі премії, які ніби виявилися відсотком від сум, які були повернуті державі, Мін'юст ухвалив рішення обмежити премії, встановивши обмеження в 200 прожиткових мінімумів або 308 тисяч грн.

Скандал з преміями в Мінюсті: Викрита шокуюча корупційна схема держвиконавців - фото 73593

Насправді, багатомільйонні премії держвиконавців - частина реформи, яка має зупинити хабарництво в державній виконавчий службі (ДВС). Однак, щоб отримати ці кошти, виконавці мають сплатити "відкат" вище. Така собі схема розпилу фонду ДВС.

Деталі дивіться в сюжеті програми "Наші гроші": Як "пиляють" мільйони на преміях Мінюсту.

Програма вийшла в ефір ввечорі 12 вересня. Наступного дня Міністр юстиції Павло Петренко скликав прес-конференцію і заявив, що у його відомстві проведено перевірки спіробітників на поліграфі.

“Фактів, що хтось з керівництва центрального апарату чи обласних виконавчих служб вимагав винагороди або відкати зі своїх підлеглих для себе чи вимагав за вказівкою Міністерства юстиції, незалежними експертами-поліграфологами не зафіксовано. Для нас це принципово”, - заявив міністр.

"Ми зараз проводимо, в тому числі і по вашому сюжету додаткові перевірки. Ви отримаєте цікаву інформацію найближчими днями”, - додав він.

Прес-конференція Павла Петренко:

Без Табу
179

Публикации