Саміт миру у Швейцарії: відома дата

10 апреля, 18:18
Швейцарія прийме Саміт миру 15-16 червня - фото 1
Швейцарія прийме Саміт миру 15-16 червня / Піксабей

Уряд Швейцарії 15-16 червня проведе дводенну конференцію високого рівня, спрямовану на досягнення миру в Україні.

"Наразі існує достатня міжнародна підтримка для проведення конференції високого рівня для запуску мирного процесу", - йдеться у заяві Федеральної ради кантонів Швейцарії.

Конференція відбудеться 15-16 червня на курорті Бюргеншток в кантоні Нідвальден за межами міста Люцерн. Зазначається, що метою конференції є створення умов, сприятливих для досягнення тривалого миру в Україні, а також "конкретної дорожньої карти для участі Росії в мирному процесі".

Швейцарська влада ще не оприлюднила повний список учасників.

Російські офіційні особи заявили, що не братимуть участі в перемовинах у Швейцарії.

Сьогодні ж Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президенткою Швейцарської Конфедерації Віолою Амхерд. Співрозмовники обговорили практичні питання щодо організації першого Глобального саміту миру.

Саміт стане логічним продовженням роботи з реалізації Української формули миру, зокрема зустрічей на рівні послів понад 80 країн, акредитованих в Україні, а також чотирьох зустрічей радників з питань національної безпеки, які відбулися в Копенгагені, Джидді, на Мальті та у Давосі.

Глобальний саміт миру - це міжнародна зустріч, яка відбудеться у Швейцарії на рівні лідерів країн-учасників Української формули миру.

Укрінформ

Публикации