Сам факт існування ядерної зброї не врятує Україну від агресії

01 июня, 12:21
Не панацея - фото 1
Не панацея

Як пояснити співгромадянам що ядерна зброя це лише один елемент із ізраїльської моделі безпеки. І сам по собі нічого не вирішує.

Ключове це здатність стримувати війну як із державними так і недержавними акторами, а якщо стримування провалилося то вести бойові дії до перемоги шляхом нанесення відповідного рівня втрат. І що в основі такої здатності як власні зусилля так і допомога США для утримання конвенційного угруповання плюс готовність всередині швидко перейти від стану миру до стану війни.

Єгипет і Сирію в 1973 році не стримало те що в Ізраїля були як спецбоєприпаси так і авіаційні засоби доставки.

Не знаю чому але таке відчуття що тяга до ядерної зброї серед українців через те що ця зброя сприймається як ultimate weapon наявність якої знімає всі проблеми в сфері нацбезпеки і оборони і як наслідок необхідність напрацьовувати і реалізовувати якусь більш-менш притомну політику в відповідній сфері. Одним словом це відображення наших лінощів і тяги до простих рішень.

Простих стратегічних рішень не існує. Остаточних стратегічних рішень не існує. Власне вважати протилежно це заперечувати всю історію людства.

Є лише постійна робота по розвитку свого силового потенціалу і норм дипломатичному забезпеченню великої стратегії країни.

телеграм-канал Миколи Бєлєскова

Публикации