Румунія передає Україні свою батарею ППО Patriot

20 июня, 18:27
Україна завдяки союзникам посилює ППО - фото 1
Україна завдяки союзникам посилює ППО

Переговори тривали з початку травня та завершились 20 червня 2024 року, , коли румунська Вища рада національної оборони під час засідання на чолі з президентом країни Клаусом Йоганнісом ухвалила рішення про передачу Україні системи ППО Patriot.

Президент Йоганніс проігнорував звіт Міноборони Румунії, в якому військові говорили, що "зараз невдалий час для відправки системи Patriot в Україну". Також їх підтримував прем'єр Марчел Чолаку.

«Беручи до уваги значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих атак Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, у тому числі для безпеки Румунії, у тісній координації із членами Альянсу, члени Ради вирішили передати Україні систему Patriot», – йдеться у заяві адміністрації президента Румунії.

Там додали, що систему Patriot передають Києву за умови, що Румунія продовжить перемовини із союзниками, особливо зі США, аби отримати аналогічну або еквівалентну систему ППО.

Водночас у Вищій раді національної оборони країни зазначили, що необхідно «визначити тимчасове рішення для покриття операційної вразливості», створеної цією ситуацією.

Президент України Володимир Зеленський у соцмережі Х подякував колезі за сміливий вчинок.

«Я вдячний Румунії та президенту Клаусу Йоханнісу за рішення надати Україні додаткову систему протиповітряної оборони Patriot», - заявив Зеленський.

За його словами, цей надважливий внесок посилить наш повітряний щит і допоможе краще захистити людей та критично важливу інфраструктуру від російського повітряного терору.

«Ціную рішуче лідерство Румунії та принципову підтримку України. Важливо, що цей крок зміцнює безпеку не лише України, а й усього нашого регіону та Європи», – відзначив Зеленський.

Він додав, що поклавши край російському терору зараз, Україна запобігає потенційній агресії проти Молдови, Румунії, країн Балтії та всіх наших сусідів.

«Для України вкрай важливо мати необхідні інструменти для перемоги над російським терором зараз, щоб нікому більше не довелося зіткнутися з масштабнішою агресією з боку Росії в майбутньому», – заявив глава Української держави.

Укрінформ

Публикации