Розслідування воєнного злочину: Росіяни стратили журналіста Макса Левіна

22 июня, 12:10
Макс Левін загинув від рук російських покидьків - фото 1
Макс Левін загинув від рук російських покидьків / RSF

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» випустила власне розслідування загибелі українського фотожурналіста Макса Левіна на Київщині. Автори розслідування зібрали докази того, що журналіста стратили російські військові.

Макса Левіна та його друга, військового Олексія Чернишова знайшли в лісі біля села Мощун 1 квітня. Вони були вбиті 13 березня.

RSF направила двох слідчих для збору доказів і пошуку підказок з 24 травня по 3 червня: Арно Фроже, керівника слідчого відділу RSF, і Патріка Шовеля, французького військового фоторепортера, який працював з Левіним на Донбасі наприкінці лютого. Вони дійшли висновку, що Левіна і Чернишова холоднокровно стратили.

10 березня Левін втратив свій безпілотник у лісі поблизу Мощуна, намагаючись отримати кадри військового вторгнення Росії в цей район. Коли через три дні він повернувся до цих лісів, росіяни вже займали частину лісу, тоді і сталося зіткнення з ними.

Розслідування воєнного злочину: Росіяни стратили журналіста Макса Левіна - фото 211340
Макс Левін

RSF вдалося визначити місце злочину. На місці події експерти знайшли обгорілу автівку, кілька куль, а також документи, що посвідчують особу Чернишова. Також було знайдено кілька предметів із можливими слідами ДНК, які свідчать про присутність російських солдатів дуже близько від місця вбивства Левіна та Чернишова. На останньому етапі пошуку металошукачі виявили кулю, яка, ймовірно, влучила в Левіна.

Розслідування воєнного злочину: Росіяни стратили журналіста Макса Левіна - фото 211341

Рокова куля / RSF

RSF розробив дві гіпотези щодо того, що саме сталося, детальніше про них можна прочитати у звіті. Дев'ять доказів, зібраних на місцях, і флешку з кількома десятками фотографій з місця злочину експерти передали співробітникам СБУ.

3 квітня журналіст посмертно був нагороджений орденом «За мужність». Фото Левіна публікували такі видання, як The Wall Street Journal, TIME, Breaking news Poland, EU AGENDA, World news, Радіо Свобода (RFE/RL).


Публикации