Росії влаштували публічну порку в ООН через махінації з КНДР

12 сентября, 20:14
Росію принизили на Радбезі ООН - фото 1
Росію принизили на Радбезі ООН / Рейтерс

У вівторок Рада Безпеки ООН на запит Росії обговорила постачання західної зброї Україні. Де-факто, Москва скликала засідання Радбезу ООН для засудження військової допомоги Україні у той час, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Росії для можливих переговорів про поставку зброї РФ.

Про це постійна представниця Великої Британії Барбара Вудворд сказала у вівторок на засіданні Ради Безпеки.

«Росія вкотре зловживає Радбезом, намагаючись приховати свою відповідальність за звірства в Україні. Росія скликала це засідання в той самий час, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин перетнув кордон КНДР і Росії для зустрічі з президентом Путіним», – сказала Вудворд.

За її словами, є незаперечні докази того, що Росія веде переговори про потенційні угоди щодо постачання значних обсягів кількох типів боєприпасів з КНДР для використання проти України.

«Це уособлює неприховане лицемірство, яке характеризує поводження Росії на міжнародній арені. У гонитві за зброєю Росія може порушити резолюції Ради Безпеки, за які сама проголосувала», - додала вона.

Вудворд нагадала, що внаслідок бомбардувань Росією українських портів і зернової інфраструктури знищено 280 тис. тонн зерна.

«Цього достатньо, щоб годувати 1 мільйон людей цілий рік. Коротше кажучи, Росія використовує тактику збанкрутілого агресора, який знає, що його збройні сили не можуть перемогти на полі бою, і замість цього шукає відчайдушні способи завдати болю цивільним особам і чинити тиск на міжнародне співтовариство», – зазначила вона.

Дипломатка наголосила, що Україна й далі отримуватиме підтримку з боку Великої Британії, необхідну їй для здійснення свого права на самооборону відповідно до міжнародного права та Статуту ООН.

«Ми пишаємося тим, що підтримуємо Україну», – додала вона.

Україна закликала Раду Безпеки ООН уважно стежити за домовленостями між Росією та Північною Кореєю щодо постачання зброї та вжити заходів "для захисту власних рішень" у разі підтвердження порушень санкційних режимів.

Про це на засіданні Радбезу заявила заступниця постійного представника України при ООН Христина Гайовишин. Пані Гайовишин наголосила, що Україна продовжує деокупацію своєї території «такими темпами, які дають змогу зберегти якомога більше життів наших воїнів».

«Після поразки РФ та закінчення війни має відбутися демілітаризація та денуклеаризація Росії. Це дасть змогу запобігти загрозі повторення агресії і закладе міцний фундамент для забезпечення всеосяжного, справедливого й тривалого миру відповідно до принципів Статуту ООН», - підкреслила дипломат.

Вона назвала засідання Радбезу, скликане на вимогу Москви для «засудження» військової допомоги Україні, «жалюгідною виставою», яку регулярно влаштовує делегація РФ, «щоб переконати Раду Безпеки в тому, що допомагати жертві вижити – це неправильно».

За словами Гайовишин, з боку Росії не спостерігається жодних ознак деескалації. Москва намагається активно мілітаризувати свою промисловість, продовжує завдавати ударів по українській портовій та зерновій інфраструктурі і не приховує планів повторити цієї зими ракетний терор проти енергетичної інфраструктури, зазначила вона.

Дипломат також зазначила, що у штаб-квартирі ООН Україна разом з британською делегацією організували показ документального фільму «20 днів у Маріуполі», знятого журналістами в обложеному місті на самому початку вторгнення. У ньому показано, як квітуче, мирне місто в одну мить перетворилося на справжнє пекло на землі, підкреслила Гайовишин.

Укрінформ

Публикации