Росія замінувала Чорне море

22.03.2022, 18:10
Українці готові до небезпеки з моря - фото 1
Українці готові до небезпеки з моря / ВМС ЗСУ

Російські військові замінували море на підходах до українських портів. Про це під час виступу перед італійським парламентом розповів президент України Володимир Зеленський.

"Російські війська примудрилися замінувати навіть море на підходах до наших портів. І тепер це загрожує сусіднім берегам і сусіднім країнам, бо міни можуть дрейфувати морем до них", – наголосив він.

Звернення Президента України до італійського народу:

Інформацію Президента України підтвердили у Туреччині. У пресслужбі Управління навігаційної гідрографії та океанографії ВМС Туреччини повідомили, що російські міни можуть дрейфувати, що несе загрозу не лише українським портам, а всьому судноплавству на Чорному морі.

За даними турків, міни встановили в портах Одеса, Очаків, Чорноморськ та Південний. Наразі деякі з мін могли від'єднатися та почати дрейфувати у відкритих водах. В Туреччині намагаються убезпечити судна від можливої небезпеки.

Раніше Державна прикордонна служба України повідомила, що військові кораблі РФ замальовують бортові номери для підготовки провокацій у морі.

21 березня російські військові кораблі обстріляли житлові будинки – інформації про загиблих та поранених не було. Крім того, стало відомо, що з морського порту у Бердянську зникли 5 кораблів, завантажених кількома десятками тисяч тонн українського зерна. Росія, яка вторгался в Україну, в обох випадках ніяких коментарів публічно не давала.

Суспільне

Публикации