Оператор ГТС оприлюднив нові деталі припинення Росією транзиту газу від газовимірювальної станції «Сохранівка» на Луганщині.
О 6.55 11 травня 2022 року оператор ГТС російської федерації ПАТ «Газпром» закрив кран на магістральному газогоні «Союз» на території Росії. Таким чином, було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка».
О 9.00 цього ж ранку диспетчери ОГТСУ зафіксували несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів в районі компресорної станції «Новопсков» на окупованій території, а саме: кранів на магістральному газопроводі «Союз», а також магістральному газогоні Новопсков - Шебелинка, що транспортував газ на територію Донецької та Луганської областей.
«Наразі транзит природного газу через ГВС «Сохранівка» не відбувається. Ще 9 травня диспетчери ОГТСУ отримали інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика в транзитні потоки газу по газопроводу Союз шляхом відкриття крану-перемички 17у. Інформація була додатково перевірена та підтверджена. Був зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу “Союз” в газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей», - повідомляє ОГТСУ.
Фактично мова йде про крадіжку газу та неможливість ОГТСУ нести відповідальність за збереження транзитних обсягів. Внаслідок фактів прямого втручання окупантів у режими роботи української ГТС ОГТСУ був змушений оголосити форс-мажор по точці "Сохранівка".
"При цьому твердження про неможливість здійснити переніс потоків з «Сохранівки» на точку «Суджа», не відповідають дійсності», - зазначили в ОГТСУ.
Раніше повідомлялося, що ОГТСУ підтверджує можливість перенесення транзиту газу на ГВС «Суджа».
За даними оператора української ГТС, транзит через точку входу «Суджа» становить 72 млн кубометрів газу на добу згідно з поданими номінаціями.
Через точку ГВС «Суджа» проходять три газопроводи діаметром 1400 мм – Єлець - Кременчук - Кривий Ріг, «Прогрес» та Уренгой - Помари - Ужгород – із загальною технічною потужністю по транзиту 244 млн кубометрів на добу.
Ці обсяги в понад два рази перевищують загальний транзитний потік через українську ГТС згідно з поточними контрактними зобов’язаннями (109,6 млн кубометрів на добу).