Керівник Головного управління розвідки Міноброни України Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Military Times повідомив тривожні новини.
Очільник ГУР в інтерв'ю зазначив, що атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з наступними десантними ударами на сході, десантними нападами в Одесі та Маріупулі та меншим вторгненням через Білорусь.
За словами Буданова, масштабні російські військові навчання "Захід-2021"показали, що Москва може одночасно перекинути понад 3500 військовослужбовців повітряно-десантних і спеціальних операцій.
Кремль планує напад, який має стати значно масштабнішим за будь які дії російських військ з 2014 року.
Київ наразі прораховує різні сценарії, як саме може розвиватися потенційна атака Росії, враховуючи, що країна оточена чисельними російськими тактичними групами.
У п’ятницю новий міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що поки точно невідомо, чи прийняв Володимир Путін остаточне рішення про наступ. Водночас Буданов наголосив, що РФ збільшує кількість військ та озброєння в окупованому Криму і стягує системи балістичних ракет малої дальності "Іскандар" та інше озброєння до кордону.
Очільник ГУР також зазначив, що жорсткі погодні у січні-лютому ніяк не відрадять росіян від нападу. "Для нас і росіян це не проблема", – сказав Буданов.
У той же час Буданов попередив, що будь-яка така атака послідує лише після серії психологічних операцій, які вже зараз проводяться Москвою, їх ціль - дестабілізувати ситуацію в Україні та підірвати обороноздатність.
Ці зусилля, за даними розвідки, включають дії РФ, направлені на організацію тривалих протестів проти ковід-вакцинації, розпалення заворушень, пов’язаних з економікою та постачанням енергоносіїв. Крім того, Буданов сказав, що Росія намагається підняти антиурядові настрої в Україні за допомогою так званого "Вагнергейту". Наразі роль п'ятої колони відіграють деякі прибічники Петра Порошенка (дехто свідомо, а дехто - у якості "корисних ідіотів").
За словами Буданова, прикордонний конфлікт між Польщею та Білоруссю також є частиною таких зусиль РФ.
Він зазначив, що припущення американської та української розвідки щодо часу можливої російської атаки дуже схожі: "Наші оцінки майже такі ж, як і у наших американських колег". Йдеться про кінець січня або початок лютого 2022 року.