Російський окупант на суді визнав свій воєнний злочин

18 мая, 15:35
Російський воєнний злочинець Шишимарін - фото 1
Російський воєнний злочинець Шишимарін

18 травня російський окупант Вадим Шишимарін, який опинився на лаві підсудних за звірства проти цивільного населення в Україні, визнав свою провину.

Вадима Шишимаріна звинувачують у вбивстві беззбройного цивільного на Сумщині.

Під час судового засідання Шишимарін повністю визнав провину у вбивстві мирного жителя Сумської області – 62-річного Олександра Шеліпова.

Прокурор зачитав короткий обвинувальний акт. Шишимарін підтвердив, що визнає свою вину повністю. Він також підтвердив, що готовий надати свідчення у справі.

За даними слідства, 21-річний російський військовий 28 лютого 2022 року вбив беззбройного мешканця селища міського типу Чупахівка Сумської області, який вів узбіччям дороги велосипед. Перед цим колону елітної російської кантемірівської дивізії, в якій був сержант Шишимарін розбили ЗСУ.

Втікаючи, він із ще 4 співслужбовцями обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним. На вкраденій машині вони заїхали в село. Дорогою побачили чоловіка, який повертався додому і говорив телефоном. Один із військових наказав сержанту вбити цивільного, щоб він не повідомив про них українським захисникам.

Той здійснив декілька прицільних пострілів через відкрите вікно автомобіля з автомата Калашникова у голову 62-річного потерпілого. Чоловік помер на місці всього в декількох десятках метрів від свого будинку.

Справа Шишимаріна є першим показовим процесом над російськими окупантами за їх воєнні злочини в Україні. Цей росіянин став першої ластівкою серед тисяч інших воєнних злочинціи з Росії, що відповідальні не лише за воєнні злочини, але й геноцид українців.

Вадіку Шишимаріну "світить" від 10 років ув'язнення до пожиттєвого.

24 канал

Публикации