Created with Sketch.

Роль УЗД у виявленні захворювань органів черевної порожнини

09:56

Біль у животі, відчуття важкості після їди, проблеми з травленням – усе це сигнали, які можуть вказувати на захворювання органів черевної порожнини.

Але як визначити, що саме спричинило неприємні симптоми? Одним із найбільш доступних, швидких і безпечних методів діагностики є УЗД черевної порожнини. Це обстеження дозволяє виявити навіть незначні порушення в роботі органів та вчасно розпочати лікування.

Що таке УЗД черевної порожнини та коли його варто робити?

Ультразвукове дослідження черевної порожнини – це метод візуалізації внутрішніх органів за допомогою ультразвукових хвиль. Спеціальний датчик випромінює високочастотні звукові хвилі, які проходять крізь тканини, відбиваються від органів і повертаються у вигляді зображення на екрані апарата. Це безпечна, безболісна та високоточна процедура, робити яку рекомендується раз на рік, якщо немає серйозних симптомів. Однак обстеження варто пройти якнайшвидше, якщо ви помітили:

Які захворювання можна виявити за допомогою УЗД черевної порожнини?

Під час ультразвукового дослідження черевної порожнини лікар обстежує печінку, селезінку, підшлункову залозу, нирки, жовчний та сечовий міхур. Це дає можливість діагностувати:

  1. Гепатоз, цироз і жирову інфільтрацію печінки. Допомагає виявити збільшення печінки, зміни в її структурі, наявність ущільнень.
  2. Жовчнокам’яну хворобу. Дозволяє побачити камені в жовчному міхурі, визначити їх розміри та кількість.
  3. Панкреатит. Виявляє запалення підшлункової залози, набряк тканин, кісти та пухлини.
  4. Запалення нирок, камені в нирках. Дає змогу побачити конкременти, запальні зміни та порушення відтоку сечі.
  5. Кісти та пухлини внутрішніх органів. Допомагає розрізнити доброякісні та злоякісні утворення.
  6. Аневризму аорти. Виявляє розширення або деформацію головної черевної судини, що може бути небезпечним для життя.

Як правильно підготуватися до УЗД черевної порожнини?

Щоб обстеження було максимально інформативним, важливо дотримуватися простих правил підготовки:

  1. За 2-3 дні до процедури не вживайте продуктів, які викликають газоутворення. Дотримуйтеся легкої дієти: відварене м’ясо, риба, каші, нежирний сир.
  2. За 6-8 годин до УЗД не можна їсти. Якщо обстеження проводиться вранці, вечеря має бути легкою.
  3. В день обстеження можна випити трохи води, але не більше 200 мл.
  4. Якщо дослідження включає огляд нирок і сечового міхура, потрібно випити 0,5-1 літр води за 1-1,5 години до процедури.
  5. У деяких випадках лікар може порекомендувати прийом сорбентів для зменшення газоутворення, особливо якщо пацієнт схильний до здуття живота.

Також важливо заздалегідь попередити лікаря про прийом будь-яких медикаментів, адже деякі з них можуть вплинути на результати дослідження.

УЗД черевної порожнини – це простий, швидкий і ефективний спосіб діагностики внутрішніх органів. Воно дозволяє виявити багато захворювань ще на ранніх стадіях, що значно спрощує лікування. Якщо вам потрібне якісне обстеження, сучасна клініка у Львові “Родина” пропонує діагностику на високотехнологічному обладнанні та консультацією досвідчених спеціалістів. Бережіть своє здоров’я та не відкладайте обстеження!


Другое на тему
Росія ударила ракетами по Кривому Рогу - відомо про 14 загиблих та 50 поранених (оновлено)
Внаслідок теракту в Дніпрі загинув місцевий чиновник
Фондовий ринок у США різко впав після запровадження Трампом тарифів для всього світу
Предложения партнеров