Рада звільнила омбудсмена Денисову, посада - вакантна

31.05.2022, 17:58
Людмилу Денісову відправили у відставку - фото 1
Людмилу Денісову відправили у відставку / DR

Ввечері у понеділок омбудсмен Людмила Денисова повідомила, що монобільшість не задоволена її роботою, наступного дня вона цю роботу втратила.

Народні депутати 31 травня звільнили Людмилу Денісову з посади Уповноваженої Верховної Ради з прав людини.

Звільнення Денісової підтримали 234 парламентарії. Перед цим народні депутати зібрали підписи про висловлення їй недовіри. Фактично Денисову усунули у турборежимі.

Причинами для звільнення Денісової з посади, за словами парламентарія з фракції "Слуга народу", члена Регламентного комітету ВР Павла Фролова, є систематичне невиконання повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій, іншої правозахисної діяльності; концентрація медійної роботи омбудсмена на численних деталях "сексуальних злочинів, вчинених у неприродній спосіб" та "зґвалтуваннях дітей" на окупованих територіях, які не підтверджувалися доказами та лише шкодили Україні. Окрім того, Фролов повідомив, що тривалий час після 24 лютого Денісова провела за кордоном не з робочими місіями.

Сама Денисова натякала на зведення політичних рахунків. Втім, схоже, це просто слова.

Також безпідставні побоювання, що після її звільнення та непризначення заміни можуть виникнути проблеми з обміном полоненими, але влада поспішила заспокоїти - ці питання повністю візьме під контроль ГУР МО. Раніше стало відомо, що від переговорів про обмен та порятунок українських бранців буде усунуто віцепрем'єрку Верещук. Що ж, війна триває й зайві бюрократичні надбудови ні до чого.

Укрінформ

Публикации