Рада Євросоюзу схвалила надання €500 мільйонів для ЗСУ

24 мая, 19:35
Армія отримає додаткову підтримку, щоб вбивати росіян - фото 1
Армія отримає додаткову підтримку, щоб вбивати росіян / ЗСУ

Рада ЄС схвалила виділення Україні четвертого траншу допомоги з Європейського фонду миру (EPF) у розмірі 500 млн євро, які дозволять підтримувати спроможність і стійкість Збройних сил України для захисту суверенітету України.

«Історія завтрашнього дня пишеться сьогодні, на полях битв України…Ця підтримка є лише частиною європейських зусиль, щоб допомогти Україні захистити себе. ЄС та його країни-члени налаштовані продовжувати. Ми робимо це з початку війни і будемо продовжувати до кінця», – сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель, якого цитує пресслужба Ради ЄС.

За його словами, 490 мільйонів євро передбачені на військову техніку, ще 10 мільйонів євро – забезпечення засобами індивідуального захисту, аптечками і паливом.

Загалом ЄС в рамках EPF надав Україні вже допомогу на суму 1,5 мільярда євро – попередні транші були узгоджені 28 лютого, 23 березня та 13 квітня 2022 року.

Зазначимо, що рішення було ухвалено напрочуд оперативно - лише 16 травня голови МЗС Європи погодили рішення про гроші, а вже менш як за 10 днів Рада ЄС фактично завершила процедуру.

Радіо Свобода

Публикации