Путін зняв Шойгу та призначив нового міністра оборони

13 мая, 13:44
Путін знайшов заміну Шойгу - фото 1
Путін знайшов заміну Шойгу / РосЗМІ

12 травня Путін запропонував призначити колишнього віцепремʼєра уряду РФ Андрєя Бєлоусова міністром оборони замість Сєргєя Шойгу, який на цій посаді втратив всі полімери та перетворився на "фанерногор маршала" та людину-мем.

Шойгу очолював міністерство оборони РФ 11 з половиною років – з 6 листопада 2012 року. З 2022 року через повномасштабне вторгнення Росії в Україну перебуває під санкціями Євросоюзу, США та багатьох інших країн. Його замінив 65-річний Андрєй Бєлоусов, який перебував на посаді міністра економіки у федеральному уряді близько десяти років.

Висунення кандидатом на посаду нового міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова «пов’язане з високим рівнем корупції у Міноборони РФ та свідчить про підготовку Кремля до затяжної війни з Україною», йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Бєлоусов брав участь в управлінні різними вітчизняними інноваційними проєктами в галузі оборонного промислового комплексу та безпілотників, що добре підготували його до керівництва апаратом Міноборони Росії, який перебуває в скрутному становищі», – зазначають в Інституті вивчення війни.

В ISW нагадали, що «оборонне відомство під керівництвом Сергія Шойгу боролося зі звинуваченнями в корупції на високому рівні та бюрократичній інертності, стикаючись із постійною нищівною критикою з боку російських воєнних оглядачів».

«Бєлоусов має міцну репутацію «ефективного технократа», а інсайдерські джерела стверджують, що в нього «позитивні стосунки» з Путіним. Бєлоусов зустрічався з диктатором у листопаді 2023 року, щоб обговорити оборонні проєкти і технологічне співробітництво, а також говорив із Путіним про проблеми у російському виробництві безпілотників», – йдеться у повідомленні.

У звіті зазначили, що «нещодавно Бєлоусов також висвітлив проєкт держзамовлення на 4,4 млрд рублів (приблизно 48 млн доларів) на виробництво безпілотників до 2030 року, а також плани з фінансової підтримки виробників безпілотників, навчання розробників і операторів безпілотників».

«Зосередженість на максимізації технологічних інновацій та обсягів виробництва російського ОПК, особливо у сфері безпілотників, ймовірно, буде надзвичайно цінною для військових зусиль Кремля - останнім часом йому доводиться рахуватися з розривом між російським виробництвом безпілотників і сучасними реаліями поля бою», – кажуть в ISW.

Аналітики нагадали, що в січні 2023 року «Бєлоусов особисто оголосив, що Росія завершила проєкт «Безпілотні авіаційні системи», що передбачає виділення 696 млрд рублів (близько 7 млрд доларів) на виробництво 32 тис. безпілотників на рік до 2030 року».

Радіо Свобода

Публикации