Протест вищої інстанції. «Герої Дніпра» під ГПУ

12.10.2016, 19:25
1
Мешканці знову протестували - фото 1
Мешканці знову протестували / Без Табу

Не дочекавшись реакції на кримінальне провадження від Нацполіції та Оболонської прокуратури, противники забудови над станцією метро «Героїв Дніпра» прийшли під Генпрокуратуру з пікетом. Юрія Луценка не застали, але встигли подратувати всіх, хто не встиг евакуюватися.

З самого початку були проблеми з часом: на листівках, з яких про акцію дізнавались неінтернетизовані громадяни, було вказано початок об 11:00, на сторінці у Facebook- об 11:30, вже на місці виявилось, що ЗМІ чекають до 12:00, а до того ніяких рухів. Не виключено, що на більш ранній час акцію збирало інше «крило» активістів – кілька з них покрутилися під будівлею близько 11:00, намагалися вирішити проблему з запаркованим з трьох боків автомобілем, а потім зникли. Не вперше, до речі.

У активістів, що пізніше прийшли вже натовпом у кількості близько 25 людей, вже з’явився мегафон із сиреною, тепер докричатися стало легше, та і просто подратувати співробітників також. Натовп курсував кілька годин між центральним входом, де періодично кидався на двері, в тому числі зачинені на обідню перерву, та боковим входом у приймальню громадян. Приймати громадян не поспішали: спочатку погодились на п’ять представників ініціативної групи, потім на сім, активісти ж наполягали, що зайдуть усі гамузом, тому обступили рамку металодетектора і почали чекати з моря погоди. Охорона на вході відповідала, що по-людськи активістів розуміє і теж проти забудови, але в неї наказ. Зсередини періодично виходив то один, то інший співробітник, розповідав, що от-от до вас вийдуть, а пресі взагалі треба було попередньо акредитуватися. А оскільки акції в нас непередбачувані, сценарій змінюється в процесі, то заздалегідь спрацювати у бюрократичному напрямку не завжди виходить. Зрештою, у ГПУ домоглися того, чого хотіли – зустрічі без камер: активісти вийшли після завершення і розповіли, що у Генпрокуратурі про ситуацію вперше чують і обіцяли надати відповідь протягом двох тижнів.

Обідня перерва у ГПУ обурила активістів – у вікна будівлі полетіли побажання їсти побільше солодкого, щоб голова краще працювала, наприклад. Під час акції багато хто, з тих, які ще не почали ходити на «Мінську», вже зривався на істерику, але серед таких були і місцеві, неодноразово помічені на акціях та на громадських слуханнях, і ті, хто вимовляв назву станції метро по складах та і взагалі, таке враження, не до кінця уявляв собі, як там і що. Апофігеєм феєрії для активістів були питання журналістів з інших районів міста про те, чим же все-таки небезпечне будівництво над станцією та чого вони вимагають. Як сьогодні обійшлося без жодного нападу на представника ЗМІ, важко сказати.

Під час акції збирали підписи під другим зверненням по забудові, де зазначені інші підстави, як кажуть активісти – більш ретельно виписані, тому відкривати провадження за цим зверненням і не поспішають. Вмовити вдалося не всіх: дехто – ще буває таке – намагався прочитати документ повністю, щоб розуміти, що підписує, власне. Зробити це було майже нереально, коли тобі на вухо гуде сирена, а натовп бігає від одного входу до іншого, тому підписів зібрали менше, ніж планували. Крім того, одне «крило» активістів традиційно з недовірою ставилося до іншого та до звернення, яке воно підготувало.

Перерва на обід ледве не спричинила перекриття Різницької – просто тому, що активісти змерзли, дочекатися завершення перерви якось треба було, а поряд був пішохідний перехід. Але якось минулося. Пізніше один з активістів від бокового входу, теж в очікуванні, коли всіх запустять всередині, намагався наздогнати кортеж, що виїхав з воріт установи, але передумав. Ну тобто якось треба структурувати по часу, бо надлишок дозвілля народжує купу ідей.

Серед легенд, що вже ходять у натовпі під час пікетів – що у станції просіло бомбосховище та не закриваються гідравлічні двері. Серед більш достовірного – що на ділянці саме над станцією «Єлікон ЛТД» будувати не може, бо вона поза межами, зазначеними в угоді. Власне, на це і планують робити основний акцент: якщо безпека – не аргумент, то можна підключити бюрократію і почати говорити про самозахоплення.

На вечір, як вже кілька днів поспіль, анонсували збір на місці забудови та демонтаж паркану. Так вже кілька разів – активісти розбирають, забудовник ставить наново. Періодично на акції під різні установи приходять до активістів люди, що просять не заважати укріпленню та гідроізоляції станції, щоб його завершили до дощів, бо інакше станцію дійсно заллє. Активісти ж кажуть, що ані матеріал для гідроізоляції, ані діаметр стовпів для укріплення не дозволяє говорити про безпечність, та і взагалі про будь-який сенс таких робіт. Дехто на акції вже згадував і Майдан, і проводив паралелі з обвалом стіни школи у Василькові. Зрештою, будівельні роботи продовжуються, і у забудовника є тепер як мінімум два тижні.

Без Табу
1

Публикации