Продався Москві: Президент Хорватії ляпнув, що Крим не повернеться до складу України

31 января, 13:15
Мілановичу, що ти несеш? - фото 1
Мілановичу, що ти несеш? / АФП

Президент Хорватії Зоран Міланович опинився у центрі гучного міжнародного скандалу.

Зоран Міланович заявив у Загребі, що вважає «божевіллям» віру в те, що Росію можна перемогти у звичайній війні. «Я проти відправки туди летальної зброї, – сказав Міланович. – Це продовжує війну».

Нагадаємо, що президент Хорватії - посада церемоніальна, яка не впливає на ухвалення рішень, натомість Хорватія є послідовним союзником України, у той же час голос Мілановича доволі гучний й його відверта проросійська риторика формує певний фон, вигідний агресору.

Міністерство закордонних справ України 31 січня розкритикувало президента Хорватії Зорана Мілановича за заяву про те, що Крим ніколи не повернеться під контроль України, назвавши його коментар «неприйнятним».

«Президент Хорватії Зоран Міланович вважає, що Крим більше ніколи не буде Україною. Він також застеріг від протистояння Росії, яка має ядерну зброю. Цікаво, чи зміг би Зоран Міланович стати президентом своєї країни із такою риторикою в 1990-х роках, коли Хорватія боролась за збереження своєї державності? Чи погодилися б його виборці закрити очі на окупацію частини території їхньої країни? Сумніваюся. Нагадаю, що через зовнішню агресію Хорватія могла втратити третину своїх земель. Однак завдяки героїчній боротьбі хорвати змогли захистити незалежність своєї держави», – написав у фейсбуці речник МЗС України Олег Ніколенко.

Він наголосив, що Україна вважає неприйнятними висловлювання президента Хорватії, «який фактично поставив під сумнів територіальну цілісність України».

«Натомість ми високо цінуємо та дякуємо уряду Хорватії і хорватському народу за непохитну підтримку українців в боротьбі проти агресії Росії», – додав Ніколенко.

Радіо Свобода

Публикации