Уряд призначив нового директора НАБУ

06.03.2023, 14:00
Семен Кривонос - новий директор НАБУ - фото 1
Семен Кривонос - новий директор НАБУ / Ліга

Уряд 6 березня зібрався на позачергове засідання, аби призначити директора Національного антикорупційного бюро. Посаду обійматиме Семен Кривонос.

Кандидатуру Кривоноса оголосив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Далі проголосували урядовці.

Шмигаль пояснив, що перед призначенням був прозорий конкурс, за підсумками якого комісія, що, зокрема, складалась і з міжнародних партнерів, визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ.

Таким чином Україна виконала всі 7 рекомендацій ЄС, які були визначені при отриманні статусу кандидата. Прем'єр зауважив, що таким чином цього року можна буде перейти до початку перемовин про вступ.

Призначення директора НАБУ - 6 березня 2023:

З кожним з кандидатів познайомились та поспілкувались особисто. Крім Кривоноса, на посаду директора претендували Роман Осипчук та Сергій Гуляк.

Кривонос був керівником Державної інспекції архітектури та містобудування.

У 2016 році він став переможцем конкурсу на керівника Одеського територіального осередку НАБУ, але відмовився від посади, бо журналісти-розслідувачі стверджували, що його статки не відповідають доходам. Зокрема Кривонос не задекларував квартиру в Києві вартістю 3 мільйони гривень.

У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. Загальна кількість балів – 224.

НАБУ працювало без постійного керівника з квітня 2022 року. Тоді закінчились повноваження Артема Ситника. Обов'язки директора виконував перший заступник Гізо Углава.

24 канал

Публикации