Страшний суд: Гаага видала ордер на арешт Путіна

17 марта, 18:59
Приплили - фото 1
Приплили / Кремль

Палата попереднього провадження ІІ Міжнародного кримінального суду «МКС» видала ордер організатора геноциду українців президента Росії Путіна.

Разом з Путіним МКС видав ордер на арешт його спільниці - так званої дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової.

Підставою є лише один з епізодів - організація викрадення росіянами українських дітей. Це воєнний злочин. Путін є його організатором, а попаддя Львова-Бєлова - виконавицею. Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину – незаконного примусового переміщення українських дітей.

Путін несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до РФ (згідно зі статтями 8(2)(a)(vii) і 8(2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини були скоєні на окупованій українській території щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, (i) за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших (стаття 25(3)(a) Римського статуту), і (ii) за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили дії.

Львова-Бєлова — несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переселення населення (дітей) з окупованих територій України до РФ (відповідно до статей 8(2)(a)(vii) та 8(2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини були скоєні на окупованій українській території щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що Львова-Бєлова несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інші (стаття 25(3)(а) Римського статуту).

Це рішення спровоккувало шок та істерику в Росії, а в Україні заявляють, що це початок великого шляху.

"Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права... Відтепер російський президент має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. Це означає, що за межами росії путіна мають заарештувати та передати до суду. А світові лідери тричі думатимуть, перш ніж тиснути йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Світ отримав сигнал, що російський режим є злочинним і його керівництво та поплічники будуть притягнуті до відповідальності", - прокоментував рішення МКС генпрокурор Андрій Костін.

В основі роботи Міжнародного кримінального суду лежить Римський статут – документ, який ратифікували 123 країни, але який наразі не ратифікували Росія та Україна.

Втім, для правосуддя тут нема проблем - Україна зе кілька років тому визнала юрисдикцію МКС щодо злочинів, скоєних на її території, а 42 країни-учасниці МКС звернулися до прокурора Хана з проханням провести розслідування. Цього достатньо, щоб злочини, скоєні під час російського вторгнення, належали до компетенції суду. Нещодавно пан Хан відвідав Київ, де було узгоджено всі нюанси та підтверджено правомірність.

Ордер МКС видається без терміну давності, президенти держав не мають імунітету від переслідування (на відміну від національних юрисдикцій), але судити людину можна лише очно, тобто Путіна, Львову-Бєлову необіхдно буде фізично доставити до Гааги, як свого часу - іншого воєнного злочинця Мілошевича.

БЕЗ ТАБУ

Публикации