Президент Зеленський підписав Закон про єдину роумінгову зону з ЄС

18 июня, 12:09
ЄС ще на крок стає ближчим - фото 1
ЄС ще на крок стає ближчим

Президент України Володимир Зеленський 18 червня підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу". Цей закон Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому 22 травня.

Документ прийняли на виконання однієї з умов євроінтеграції України в сфері електронних комунікацій. Він забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна - ЄС та отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі "Роумінг як вдома" (RLAH).

RLAH – це послуга, яка означає, що під час подорожей в ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені у домашній пакет послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.

Завдяки цьому Закону суттєво покращиться інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій. Україна приєдується до спільної роумінгової зони із ЄС. Українці зможуть отримати послуги роумінгу у країнах Євросоюзу у режимі "Роумінг як вдома" (RLAH). Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.

Нагадаємо, у квітні минулого року Рада ЄС дала “зелене світло” мобільному роумінгу з Україною.

Тоді ж Михайло Федоров повідомив, при приєднання України до спільної роумінгової зони ціни на дзвінки близьким у Європі для українців знизяться. Оператори не списуватимуть по 30 гривень за хвилину розмови. Не треба буде й змінювати SIM-картки під час поїздок Європою. Крім цього, права споживачів будуть захищені за правилами ЄС.

Перед цим, ще у вересні 2022 року про можливість приєднання України до роумінгу ЄС заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Лівий берег

Публикации