Президент Зеленський прибув на Одещину, яка потерпає від снігу та російських обстрілів

29.11.2023, 15:24
Президент 29 листопада - на Одещині - фото 1
Президент 29 листопада - на Одещині / ОПУ

Президент Володимир Зеленський 29 листопада здійснив неаносований візит до Одеської області.

На Одещині Володимир Зеленський заслухав доповіді військових щодо захисту регіону. Про це глава держави повідомив у Фейсбуці.

«Сьогодні працюємо на Одещині. Розпочали з доповідей військових і наради щодо захисту регіону. Багато важливих питань. Оперативна обстановка та ведення бойових дій у межах відповідальності ОСУВ «Одеса». Ситуація в Чорному морі, протимінні заходи та гарантування безпеки «зернового коридору». Робота ППО Одещини, прикриття Одеси з повітря, інфраструктури «зернового коридору» та наших бригад», - розповів Президент.

Зеленський заслухав доповідь командувача ОСУВ «Одеса» Андрія Гнатова щодо загальної оперативної ситуації та ведення бойових дій у межах відповідальності «Одеси».

Було докладно обговорено взаємодію з Повітряними силами та роботу мобільних вогневих груп, позитивний досвід їхнього застосування та пропозиції для покращення ефективності.

Також Зеленський заслухав доповідь командувача Військово-морських сил ЗСУ Олексія Неїжпапи щодо поточної обстановки в Чорному морі, російських спроб зриву вільного судноплавства, зокрема шляхом дистанційного мінування акваторії. Були обговорені кроки ВМС щодо здійснення протимінних заходів і гарантування безпеки «зернового коридору».

Командувач повітряного командування «Південь» Дмитро Карпенко поінформував Президента про роботу системи ППО Одещини, прикриття з повітря обласного центру, інфраструктури «зернового коридору» та бригад, що ведуть бойові дії в межах ОСУВ «Одеса».

«Співрозмовники обговорили потенціал для покращення ефективності системи ППО завдяки майбутнім надходженням західних систем протиповітряної оборони», - сказано в повідомленні.

Президент зауважив, що під час таких відряджень завжди велика честь - зустрітися з українськими захисниками. Він поспілкувався з воїнами, які захищають південь України та вручив їм державні нагороди.

За особисту мужність і самовідданість, виявлені в захисті суверенітету й територіальної цілісності України Зеленський вручив відзнаки Президента України «Хрест бойових заслуг» старшому солдату Миколі Бебку, капітану Володимиру Гопкалу та підполковнику Віталію Петрощуку.

Крім того, глава держави вручив трьом захисникам ордени Богдана Хмельницького І та ІІІ ступенів.

Для безпеки військовослужбовців Президент передав частину нагород командирам військових формувань для вручення за місцем служби.

«Дякую за службу, за збиті ворожі цілі, за сміливість і самовідданість у захисті нашої держави та людей», - заявив Зеленський.

Військові натомість презентували главі держави настінний годинник, зроблений з елементів збитої російської крилатої авіаційної ракети Х-555.

Також Президент провів нараду щодо ліквідації наслідків негоди в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Київській, Полтавській і Черкаській областях доручив прискорити роботи з відновлення електропостачання. За словами Зеленського, триває ремонт котельні в Одесі. ОВА допоможе місту.

"Доручив прискорити роботи з відновлення електропостачання та збільшити кількість ремонтних бригад і техніки. Дякую всім, хто працює заради України й українців!", - наголосив Зеленський

ОПУ

Публикации