Президент Зеленський прибув до Херсону, щоб підтримати жертв екоциду

08 июня, 14:15
Президент - у Херсоні - фото 1
Президент - у Херсоні / ОПУ

8 червня Президент України Володимир Зеленський прибув до Херсону, щоб проконтролювати ліквідацію наслідків масштабної повені, що виникла внаслідок російського теракту на Каховській ГЕС.

Зеленський провів координаційну нараду щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої руйнуванням греблі Каховської ГЕС, організації забезпечення життєдіяльності на затоплених територіях та відновлення екосистеми регіону.

Міністр внутрішніх справ, начальник штабу з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС Ігор Клименко доповів про оперативну обстановку, що склалася в області внаслідок катастрофи, та евакуацію населення із зон затоплення. За його словами, дано оцінку втрат внаслідок акту терору, прораховано ймовірні ризики, визначено завдання щодо забезпечення постраждалого населення водою та електроенергією, подолання можливих санітарно-епідемічних загроз, а також щодо евакуаційних заходів. Для вивезення людей підготовлено залізничний та автомобільний транспорт. Жителі підтоплених населених пунктів забезпечені продуктами харчування у повному обсязі. Проводяться роботи з підвезення питної води. На базі окремих закладів охорони здоров’я розгорнуто пункти евакуації.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Крук і генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота поінформували про перебіг ліквідації надзвичайної ситуації, спричиненої підривом греблі.

акож було заслухано доповідь начальника Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна щодо організації життєзабезпечення на затоплених територіях.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів учасникам наради про перспективи відновлення екосистеми регіону.

Командувач оперативного угруповання військ «Херсон» Михайло Драпатий поінформував про оперативну воєнну ситуацію в зоні техногенної катастрофи.

Президент дав доручення щодо справедливого підрахунку збитків і виділення коштів для компенсацій жителям, які постраждали внаслідок катастрофи. Крім того, Глава держави доручив розробити програму компенсації збитків або релокації підприємств у межах Херсонщини.

Також Преиздент відвідав пункт евакуації жителів, які постраждали від затоплення, спричиненого підривом конструкцій Каховської ГЕС.

Президент Зеленський прибув до Херсону, щоб підтримати жертв екоциду - фото 213899

Пункт розгорнуто на базі одного з медичних закладів Херсона. Тут люди можуть пройти обстеження й отримати відповідне лікування. Главі держави доповіли, що громадяни забезпечені харчуванням.

Президент поспілкувався з людьми та поцікавився станом їхнього здоров’я.

«Ви зараз проходите через це важке випробування. Ми допоможемо, і все, що треба відновити, відбудуємо. Дякую вам і бажаю здоров’я», – сказав Глава держави.

Президент Зеленський прибув до Херсону, щоб підтримати жертв екоциду - фото 213900

Володимир Зеленський відзначив важливість розв’язання проблем, із якими стикається лікарня, і висловив подяку персоналу медзакладу.

«Хочу подякувати вам усім за важливу роботу, яку ви виконуєте навіть під обстрілами. Ви героїчні люди», – наголосив Президент.

Глава держави у Херсоні також відвідав одну з точок евакуації населення з підтоплених територій. Президент оглянув техніку, яка використовується для евакуаційних заходів, і безпосередньо ознайомився з роботою рятувальників і волонтерів.

Президент Зеленський прибув до Херсону, щоб підтримати жертв екоциду - фото 213901

Стас Юрченко / «Ґрати»

Прибуття Президента України до Херсону спровокувало істерику росіян - вони почали хаотичний обстріл міста. Під обстріл потрапив і центр евакуації внаслідок попереднього воєнного злочину Росії.

Поранені щонайменше троє людей — цивільна жінка, поліцейський і рятувальник, повідомили в МВС.


Публикации