Президент Казахстану хоче швидко позбутися путінських окупантів

11 января, 12:38
Росія так просто не піде - фото 1
Росія так просто не піде / МО РФ

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про завершення в країні військової місії Організації договору колективної безпеки.

За словами президента, вже за два дні почнеться виведення іноземних військових з території Казахстану.

"Основну місію миротворчого контингенту ОДКБ завершено. За два дні розпочнеться виведення миротворчого контингенту. Війська ОДКБ будуть виведені протягом 10 днів", - сказав Токаєв на засіданні парламенту.

Мітинги проти стрімкого підвищення цін на скраплений газ розпочалися у Казахстані 2 січня у Жанаозені (місто у Мангістауській області, на заході країни). Вони переросли у масові протести, незважаючи на те, що уряд склав свої повноваження, а також було оголошено зниження цін на газ.

Влада Казахстану звернулася до Організації договору про колективну безпеку за допомогою у придушенні протестів. ОДКБ офіційно підтвердила прибуття військового контингенту РФ та її союзників до Казахстану. Разом вони провели зачистки та придушили спротив - фактично втопили його у крові.

Наразі окупаційний контингент став не потрібним Токаєву, але позбутися його буде не так просто. Навіть за умов виведення інтервентів казахській владі доведеться заплатити власним суверенітетом. Що, власне, вже відбувається.

Укрінформ

Публикации