Потужний землетрус у Марокко забрав понад 2 000 життів

10 сентября, 12:05
Страшна трагедія у Марокко - фото 1
Страшна трагедія у Марокко / АФП

В ніч проти суботи, 9 вересня, у Марокко стався потужний та надзвичайно руйнівний землетрус.

Геологічна служба США оцінила силу землетрусу у 6.8 бала. Він стався після 23.00 за місцевим часом. Епіцентр знаходився на відносно малій глибині 18,5 км у гірському регіоні Ігхіл.

Найближчим великим містом до епіцентру землетрусу був Марракеш (лише 70 км від епіцентру поштовхів), історичний центр якого внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За словами місцевих мешканців, через підземні поштовхи у місті впали кілька будівель.

Згідно з останніми даними міністерства внутрішніх справ країни, щонайменше 2012 людей загинули й ще 2059 отримали поранення в результаті землетрусу, який стався в Марокко в п'ятницю ввечері.

За даними міністерства, щонайменше 1404 постраждалих внаслідок землетрусу перебувають у критичному стані. Постраждалих із ближчих до епіцентру регіонів доставляють до лікарень міста, а медики проводять сортування багатьох пацієнтів просто неба.

Наразі багато країн вже відгукнулись на трагедію та пропонують свою допомогу:

  • Об’єднані Арабські Емірати встановлять «повітряний міст» для доставки вантажів;
  • Алжир знову відкрив свій повітряний простір для гуманітарної допомоги та медичних рейсів, попри те, що раніше розірвав дипломатичні відносини з Марокко;
  • Франція активувала фонд, який дозволяє всім органам місцевого самоврядування робити фінансові внески для екстрених гуманітарних операцій за кордоном;
  • Екстрені служби Ізраїлю готуються до мобілізації в Марокко;
  • Туреччина заявляє, що готова надіслати 265 співробітників і 1000 наметів до Марокко для підтримки зусиль допомоги після смертоносного землетрусу.
  • МЗС України перевіряє наявність українців серед постраждалих людей внаслідок землетрусу в Марокко. Наразі така інформація не надходила  •  
Укрінформ

Публикации