Полонений командир «Азова» зателефонував дружині

25 мая, 16:03
Дружини "азовців" чекають на звільнення чоловіків - фото 1
Дружини "азовців" чекають на звільнення чоловіків / АФП

Денис Прокопенко, командир окремого загону спецпризначення «Азов» Національної гвардії України, після кількаденного мовчання, зателефонував своїй дружині, Катерині Прокопенко.

Розмова між подружжям сталася 23 травня.

«Він зателефонував з невідомого номера, розмова була буквально 30 секунд. Він запитав, як у мене справи? Я намагалася запитати, як у нього справи, але зв’язок був дуже поганий», – розповіла Прокопенко.

Російське Міноборони раніше заявляло, що 2439 українських військових, що перебували у районі заводу «Азовсталь», ​«здалися в полон». Офіційний Київ називає це евакуацією – операцією із порятунку тамтешнього гарнізону, що відбувалась під гарантії ООН, Червого Хреста та інших впливових інституцій.
Українські військовослужбовці наразі можуть перебувати на окупованій території Донеччини.

«​В нас немає інформації, які у них насправді умови, тому що єдине медіа, яке зараз там є – це з російської сторони. Знаю від інших жінок, які отримували дзвінки від своїх чоловіків військових. Казали, що чекають на, скажімо так, швидке повернення додому», – каже дружина командира «Азову».

За словами Катерини Прокопенко, ось що її чоловік говорив перед евакуацією українських військових із «Азовсталі»​:

«​Це єдиний був метод, єдиний шлях, адже для нього важливо, щоб особовий склад був живий. І вже всі розуміли, що росіяни з кожним днем посилювали штурм. Мали дані: де хто знаходиться, де скупчення солдатів у цих бункерах, і вони вже точково спеціально добивали», – розповіла Прокопенко.

А також повідомила, що наразі майже 500 сімей – рідні бійців полку «Азов»,морпіхів, нацгвардійців, прикордонників та інших українських оборонців Маріуполя – оголосили про створення асоціації сімей «Азовсталі». Організація перевірятиме і поширюватиме інформацію про стан та умови утримання військових звідти. А також планує регулярно звертатися у міжнародні інстанції задля їхнього звільнення.

Радіо Свобода

Публикации