Пограбована на півмільйона доларів суддя не декларувала вкрадені гроші та бізнес сина

24.01.2017, 14:10
13
Пограбована на півмільйона доларів суддя не декларувала вкрадені гроші та бізнес сина - фото 1

Активісти Prosud вивчають біографії та статки суддів, які претендують на посади у Верховному Суді України. Суддя Вищого господарського суду Мальвіна Данилова стала відома після того, як до неї вдерлися у будинок і викрали сотні тисяч доларів, однак ані цього маєтку, ані грошей у її декларації нема.

У листопаді 2016 року ЗМІ публікували новину про те, що під Києвом зловмисники увірвалися до будинку судді Вищого господарського суду Мальвіни Данилової, застосували силу до неї та її цивільного чоловіка і викрали 500 тис. доларів.

Пізніше, у коментарі журналістам, голова ради суддів Валентина Симоненко заявила, що це вже третє пограбування суддів протягом недовгого часу, і виною тому - електронні декларації, які заповнили судді. Саме з е-декларацій, на думку Симоненко, крадії дізнаються, яке майно та кошти можна викрасти у суддів.

Однак, справа пограбування судді Данилової не підтверджує версію Валентини Симоненко хоча б тому, що ані будинку, який було пограбовано, ані коштів, які було викрадено немає в її е-декларації. Ми вирішили уважніше придивитися до судді Данилової, випадку з пограбуванням та пошукати, що іще може бути відсутнє в декларації пані Мальвіни.

Суддя Вищого Господарського суду Данилова є кандидатом на посаду судді нового Верховного суду. Суддівську кар’єру вона розпочала 1999 року із призначення суддею Московського районного суду міста Харкова. У травні 2009 року Мальвіна Данилова переїздить до Києва, де її призначають суддею Київського апеляційного адміністративного суду. 2012 року постановою Верховної ради № 5012-IV Мальвіну Данилову обирають суддею Вищого Господарського суду України, де вона працює й нині.

Важливо зауважити, що Мальвіна Данилова ніколи не займалась бізнесом і не займала високооплачуваної посади. На початку 90-тих вона працювала юристом Харківського дошкільного дитячого будинку, а згодом, у 1993–1999 рр., працювала слідчим і старшим слідчим Орджонікідзевського райвідділу м. Харкова.

 - фото 31345

Отже, розглянемо статки Мальвіни Данилової, яка практично усе професійне життя отримувала доходи лише із державного бюджету. Розпочнемо із найцікавішого – будинку під Києвом, який і пограбували злочинці в листопаді 2016 року.

 - фото 31347

Будинок розташований в елітному котеджному містечку в с. Вишеньки, Бориспільського району Київської області. Він дійсно належить не Мальвіні Даниловій, а Кирилюку Руслану Івановичу.

 - фото 31348

У ЗМІ його називають особою, з якою суддя проживає у фактичних шлюбних відносинах. Приховування майна, оформленого на цивільних дружину чи чоловіка, є найпоширенішою практикою ухилення від декларування. Тому новий закон передбачив обов’язок декларувати майно, навіть якщо шлюбні відносини та право користування майном не оформлені.

Аби перевірити, чи не порушила кандидат у Верховний суд законодавство про запобігання корупції, активісти разом із членом Громадської ради доброчесності завітали до котеджного містечка. Охоронець повідомив, що тут живе Мальвіна Данилова із Русланом Кирилюком. Сусіди судді зазначили, що цей будинок купувався за участі Данилової і вона постійно проживає у ньому із власником протягом щонайменше 4-х років. Тобто, є усі ознаки фактичних шлюбних відносин.

Згодом вийшов сам власник будинку - Руслан Іванович. Підтвердивши, що Мальвіна Володимирівна проживає у нього 4-5 днів на тиждень, він зазначив, що їхні стосунки не мають характеру шлюбних. Також він запевнив, що вкрали саме його кошти і що їх було не 500 000 дол., а не більше 200 000. Чи вірити цим твердженням - залишаємо на розсуд читачів.

Тепер щодо самого Руслана Кирилюка, також цікавої особи. Великі заробітки він міг мати лише 2002-2007 рр., працюючи адвокатом. Уже з 2007 р. - він на державній службі. Був юристом у штабі Тимошенко, однак після її поразки на виборах 2010-го переметнувся у інший табір разом з Андрієм Портновим. Деякий час був його замом, згодом - головою Державної судової адміністрації протягом 4-х років. Щоправда, 21 січня 2014 року подав заяву на звільнення.

Тепер проаналізуємо те, що суддя Данилова задекларувала.

Згідно декларацій судді Данилової за 2013 та 2014 роки основним її доходом є заробітна плата судді. Виключенням є 2015 рік, коли окрім заробітної плати суддя Данилова отримала також дохід від продажу майна.

 - фото 31349

Загалом, доходи є стандартними для середньостатистичного судді.

Єдиним членом сім’ї, якого Данилова вказала у декларації є її син – Максим Данилов 1992 року народження.

Із декларації Мальвіни Данилової випливає, що її син значно заможніший за неї. 2015 року, у віці 23 роки Максим заробив підприємницькою діяльністю 1 446 315 грн. Однак, такий дохід він отримав не одразу: 2013-го та 2014-го роках його заробітки були вдвічі скромнішими.

Чим же займається успішний молодий бізнесмен? Із відкритих джерел відомо, що він був студентом Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Підприємцем він став уже у 18 років. Займався діяльністю посередників у торгівлі товарами широкого асортименту.

З сайту You control ми дізналися, що син судді є засновником відразу двох компаній - ТОВ "ЕТХОМ" та ТОВ "ТРІУМФ ЛЕКС".

 - фото 31350 - фото 31351
При чому, керівником компанії ТОВ «ЕТХОМ» (яка насправді є лаундж баром «At Home» в Харкові), син судді став у віці 19 років. І хоча вже 5 років Максим керує компанією, згідно декларації, ані заробітної плати, ані дивідендів від цього він не отримує.
Друга компанія ТОВ «Тріумф Лекс» займається діяльністю у сфері права, але і від неї він не отримує жодних доходів, принаймні, вони не відображені у декларації.
Проте, навіть не це у нас породжує сумніви у правдивості декларацій судді Данилової. Чомусь у її деклараціях фірми сина жодного разу не згадані. Хоча, згідно правил декларування, інформація щодо компаній, засновником яких є член родини декларанта, має бути зазначена в розділі «корпоративні права».
Цікавим також є майно, яким все ж таки володіє суддя:
- квартира площею 112 м2 в Харкові,
- земельна ділянка площею 1503 кв.м. у Харківській області;
- садових будинок у Харківській області площею 32 м2;
- парко-місце в Києві;
- та велика квартира 379 м2 (!) у Харкові.
Квартира площею 379 м2 є однією із рекордних за величиною серед декларацій суддів.
 - фото 31352
Квартира площею 379 м2 привертає увагу не лише розміром, але і місцем розташування – у центрі Харкова біля ботанічного саду.
Про цю вулицю та її мешканців журналісти робили окреме розслідування. Кожен мешканець цієї вулиці є дуже непростою, а головне – дуже небідною людиною. Вартість такої квартири, яка насправді є таунхаусом, варіюється в межах 325 000 – 500 000 дол. США.
 - фото 31355

Крім того, в декларації вказано право користування квартирою в Києві (імовірно службовою), та будинок сина площею 116 кв.м., а також право користування земельною ділянкою.

Володіє сім'я Данилової також і дорогими автомобілями. Так, у власності самої Мальвіни Володимирівни Mercedes Benz E250 2011 року випуску. В 2011 році обійшлося подібне авто судді щонайменше 60 000 $.

 - фото 31356

Сину судді належить 2 автомобіля: Mercedes Benz E550 2008 року випуску, вартість якого на сьогодні складає щонайменше 25 000 $ та Subaru Impreza 2008 р.в. вартістю від 10 000 $. До речі, автомобіль Subaru Максим Данилов придбав у віці всього лише 18 років, що іще раз демонструє нам неабиякий талант та успішність сина судді.

Походження задекларованого майна судді Мальвіни Данилової викликає багато питань, не говорячи вже про незадекларований будинок, яким вона користується, та компанії сина, які вона «забула» вказати у своїй декларації.

Те, чи відповідає суддя Данилова вимогам нового Верховного суду, зовсім скоро вирішуватиме Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності. Ми ж переконані, що новий Верховний суд мають складати судді, репутація та джерела походження майна яких не викликають жодних сумнівів у суспільства.

Дані розслідування будуть офіційно передані до Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції.

Prosud
13

Публикации