Підозрюваний підірвав себе у Шевченківському суді Києва

05.07.2023, 20:37
Ігор Гуменюк пішов на новий злочин з відчаю - фото 1
Ігор Гуменюк пішов на новий злочин з відчаю / Судовий репортер

5 липня у центрі Києва в будівлі місцевого Шевченківського суду сталися два вибухи.

Їх ініціатором став Ігор Гуменюк - підозрюваний у теракті біля стін Верховної Ради 2015 року. Тоді він кинув гранату у ході масових протестів під стінами парламенту. Тоді загинули 4 бійця Національної гвардії, 157 людей зазнали поранень.

Попри ти, що на відео було чітко видно, що гранату кидав Гуменюк, для суда та слідтсва справа стала непід'ємною - розслідування та суд тривали понад 8 років, що є неприпустими затягуванням. Відомо, що Гуменюк готовий був визнати вину за умов, що потрапить на фронт та отримає можливість кров'ю заплатити за злочин. Втім, цього не сталося.

Відео з місця подій:

5 липня Гуменюка привезли на чергове засідання, де йому вкотре подовжили запобіжний захід. Після нього він усамітнився в туалеті, а потім привідкрив двері і кинув в бік караулу вибуховий пристрій та намагався втекти. Охорона відкрила вогонь і Гуменюк забарикадувався в одному з приміщень суду.

За словами міністра внутрішніх справ Клименка, бійці КОРДу намагалися його деблокувати з цього приміщення або провести з Гуменюком переговори, але той не йшов на будь-який контакт.

"Після того, як були деблоковані двері у це приміщення, в працівників поліції був кинутий ще один вибухонебезпечний предмет. Їхнє життя врятували щити, які були перед ними", - сказав Клименко.

Двоє службовців КОРДу отримали поранення нижніх кінцівок. Їх госпіталізували, але їхньому життю нічого не загрожує. "Сам громадянин Гуменюк, попередньо, загинув від вибухового пристрою", - додав Клименко.

Зараз на місці злочину працюють вибухотехніки, аби пересвідчитись, що у приміщенні суду відсутні будь-які інші вибухові предмети.

Клименко додав, що у зв'язку з цим були відкриті кримінальні провадження через посягання на життя працівників правоохоронного органу і посягання на втечу з-під варти суду. Міністр зазначив, що інших загиблих немає. За його словами, наразі з'ясовується, як вибухові пристрої потрапили у приміщення суду.

"На даний момент, ми не розуміємо, де знаходились вибухові пристрої: чи в залі, чи в кімнаті туалета, чи в залі там, де він забарикадувався... Чи можливо він, якимось чином, проніс з собою", - сказав Клименко.

УНІАН

Публикации