Перша ластівка: США передадуть Україні гроші руського олігарха

07 сентября, 11:21
Ентоні Блінкен прибув не з пустими руками - фото 1
Ентоні Блінкен прибув не з пустими руками / ОПУ

Вперше від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, США передадуть Україні конфісковані у російських підсанкційних олігархів актив.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, підкресливши при цьому, що "ті, хто сприяли агресивній війні Путіна, мають заплатити за це".

"Ми вперше передаємо Україні активи, конфісковані у російських олігархів, які потрапили під санкції, які тепер будуть використовуватися для підтримки українських військових ветеранів", — заявив Блінкен.

Йдеться про 5,4 млн доларів, які конфіскували у "православного" олігарха Костянтина Малофєєва (перша ластівка). Ці гроші планують направити на підтримку та реабілітацію ветеранів.

Кошти будуть передані Україні в рамках допомоги, про яку оголосив Блінкен.

Блінкен також зазначив, що США чинять міжнародний тиск на Росію, щоб вона повернулася в "Чорноморську зернову ініціативу".

Крім того, США працюють з Україною над створенням альтернативних маршрутів для поставок зерна в інші країни. Держсекретар запевнив у незмінності позиції США щодо допомоги Україні.

"Моє послання сьогодні від імені президента США Байдена до українського народу таке: так само, як ми підтримували вас, щоб забезпечити виживання вашої нації протягом останніх 20 місяців, ми будемо підтримувати вас, поки ви визначаєте своє майбутнє і відновлюєте вільну, життєдайну, процвітаючу Україну", — підсумував він.

Наприкінці 2022 року в США ухвалили ряд важливих змін до законодавства. Завдяки цим змінам активи, конфісковані в осіб, причетних до російської агресії, можуть бути спрямовані на підтримку України.

4 лютого 2023 року вперше в історії була узгоджена передача конфіскованих російських активів на користь відновлення Української держави.

УНІАН

Публикации