Пацаватого Киву запрошують до українського суду та обіцяють скромні 15 років

10 мая, 15:33
Вечір в хату - фото 1
Вечір в хату / Суспільне

Державне бюро розслідувань завершило слідство щодо колишнього депутата Іллі Киви, якого звинувачують у державній зраді, пропаганді війни, посяганні на територіальну цілісність, закликах до захоплення державної влади та поширення комуністичної символіки.

Як встановило слідство, Кива, перебуваючи в Росії, на одній із пропагандистських програм публічно закликав керівництво РФ до вбивства президента Володимира Зеленського, інших високопосадовців, а також підтримав війну в Україні.

У квітні 2022 року суд дозволив ДБР провести спеціальне (заочне) досудове розслідування щодо Киви. Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що Ілля Кива свого часу був возвеличений міністром внутрішніх справ Аваковим, завдяки цьому Кива уник кримінального переслідування та зробив непогану кар'єру в структурах МВС. Сам Аваков ніяк не пояснює свою любов до Киви, але зараз для вину обіцяє власноруч вбити покидька при нагоді.

Згодом він переметнувся до табору Медведчука та став нардепом від проросійської партії ОПЗЖ. Попри відверті заяви українська влада ніяк не реагувала на Киву аж до початку 2022 року.

Скандальний нардеп виїхав до Іспанії ще до початку повномасштабного російського вторгнення, згодом перебрався до Росії, де відвідує ефіри провладного російського "Першого каналу" та закликає до ядерних ударів по Україні.

15 березня Верховна Рада позбавила члена політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" ("ОПЗЖ") Іллю Киву повноважень народного депутата.

ДБР

Публикации