Created with Sketch.

Оновлена столична юстиція: як ми змінилися за рік. Колонка Станіслава Куценка

11:45

Начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко у колонці для Без Табу розповідає, що позитивного відбулося у столиці у сфері юстиції в році, що минає.

Дорогі українці, наш рік добіг кінця. 2016-й видався не простим, але плідним на якісні ініціативи у сфері юстиції. Якби сьогодні мені дали шанс внести правки у нашу цьогорічну діяльність, повірте, я би відмовився без будь-яких коливань. Адже вважаю, що за усіма критеріями успіху проектів, ініціаторами яких виступила команда Міністерства юстиції України, ми отримали достойні показники.

Щоб не бути голослівним, наведу приклад. За час роботи електронних сервісів українці вчинили понад 59 млн реєстраційних дій он-лайн. Ці цифри – результат командної праці і це тільки початок! Ми змінюємося на краще, але вам напевно зі сторони видніше. Тож, доведеться підтримати політичну моду на щорічні звіти і розповісти про те, власне, чим ми займалися весь рік.

Кадрові нововведення

Я сам виходець з громадського сектору та прийшов на посаду за відкритим конкурсом. Тому, оновити кадровий склад Управління – це було для мене завдання №1. Так, за рік, що минає, ми проведели 11 засідань конкурсних комісій на 374 посади. Формуючи власну команду, я віддавав перевагу людям з незаплямованою репутацією, високими моральними й професійними навичками. У моєму розумінні, державний службовець – це кваліфікований фахівець, оскільки від його умінь та навичок залежить авторитет державних установ України.

Наступним кроком у напрямку оновлення юстиції є запуск системи «соціального ліфту». Дана ініціатива дозволяє працевлаштуватися всім, хто має відповідний багаж знань та умінь.

Хочеш долучитися до нашої команди? Заповнюй анкету на сайті. та надсилай нам своє резюме!

Зручні сервіси європейського рівня

Беручи за приклад кращий європейський досвід, ми перевели частину сервісів в он-лайн режим. Вже сьогодні українці через "Онлайн будинок юстиції" можуть зареєструвати друковане ЗМІ з місцевою сферою розповсюдження (місто Київ), громадську організацію зі статусом юридичної особи, отримати інформацію з Єдиного державного реєстру, дублікат втраченого документа, послугу SMS-маяк, цифровий підпис тощо. Замовити перелічені послуги можна за адресою - https://online.minjust.gov.ua/.

До речі, станом на 16.12.2016 послугами Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України користуються 126480 підписувачів.

Також ми підтримали запуск проекту "Шлюб за добу", який надає закоханим право вибору – реєструвати шлюб у відділах ДРАЦС або ж побратися за 24 години у зручний для себе час.

Сьогодні послугу експрес-одруження надають 11 суб'єктів у 6 містах України: Сєверодонецьку, Маріуполі, Херсоні, Києві, Одесі та Львові. 3 122 пари вже одружилася за новою процедурою. Кохайтеся, а про документи подбає Мін'юст.

Ukraine will speak English

За безпосередньої участі Управління юстиції було запущено проект з вивчення англійської мови в онлайн-режимі - Lingva.Skills. Невдовзі дану ініціативу перехопило Міністерство юстиції України, а зараз англійську мову за цим інноваційним проектом вивчають працівники більше 40-ка державних установ, серед яких співробітники Державної фіскальної служби України, учасники АТО та внутрішньо переміщені особи.

Безоплатне бюро правової допомоги

Цьогоріч ми виконали свій соціальний обов’язок перед мільйонами українських громадян і нарешті почали створювати повноцінну систему безоплатної правової допомоги. Якщо торік нам вдалося відкрити 100 центрів правової допомоги, то цьогоріч їх кількість зросла в 4 рази. На базі старих районних управлінь юстиції, які фактично не виконували взяті на себе функції, запрацювало понад 400 бюро правової допомоги. Фахівці таких центрів допомагають українцям знайти вихід зі складної життєвої ситуації у правовому полі.

Ми зробимо все, щоб система безоплатної правової допомоги запрацювали за планом!

Антирейдерський закон

Такі проблеми, як рейдерські захоплення, «чорні нотаріуси» та фінансові махінації довгий час не давали нам спокою. Однак, з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» фінансовим махінаціям покладено край!

Даним документом вперше за історію української незалежності було введено кримінальну відповідальність за незаконне захоплення майна. Причому до порушників будуть застосовані жорсткі санкції у вигляді тюремного ув'язнення строком до десяти років. Це найсуттєвіша новела «антирейдерського закону», яка має відбити у злодіїв бажання вчиняти протиправні реєстраційні дії.

Пенітенціарна реформа

Наступним і не менш відповідальним кроком для нас стала ліквідація застарілої радянської пенітенціарної служби. Надихнувшись європейськими ідеями, ми повністю змінили головний меседж пенітенціарної реформи,чим власне і дали старт створенню повноцінної системи пробації в Україні. На сьогодні у складі Мін'юсту функціонують 3 нові департаменти, які опікуватимуться роботою системи.

Будуємо яскраве майбутнє для України

На завершення додам вислів легендарного Уолта Діснея: «Кращий спосіб почати робити – перестати говорити і почати робити». Саме так - без голослівних обіцянок, ми працюємо день у день, на благо Української держави. А якщо цей принцип візьмуть у роботу всі державні та приватні установи України – ви тільки уявіть наскільки ми підвищимо свій авторитет на міжнародній арені! Колеги-управлінці, друзі та співгромадяни, подавайте нові ідеї, підключайтеся до розробки та втілення інноваційних проектів! Об'єднавшись навколо однієї мети ми зможемо створити гідне майбутнє для нашої країни!

З повагою, Станіслав Куценко

начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров