Created with Sketch.

Окупанти в Криму збудували аеродром для бомбардувальників з ядерною зброєю

08:08

Захоплені підступом і силою українські території Криму наразі перетворюються на військову базу для ядерної зброї.

Про це повідомляє портал Крим.Реалії у великому матеріалі.

Журналістам передали копії фотографій Криму, зроблених з космосу. На цих знімках ми розглянули, як російська армія побудувала на півострові базу на випадок війни, а на одному з кримських аеродромів підготувала майданчик для прийому бомбардувальників, які можуть переносити ядерну зброю», - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на одному з найсвіжіших знімків, представлених Національним центром управління та випробувань космічних засобів, зафіксовано селище Новоозерне, неподалік озера Донузлав. Наприкінці 2020 року там, фактично посеред степу, з'явилася військова база.

«Ви можете бачити, що у 2018 році на цьому місці були розвалені корівники. А вже у 2019 році та протягом 2020-го тут з'явилася велика військова частина. Це база зберігання на випадок війни. Наприклад, коли проводиться мобілізація, то людей треба чимось озброювати, і це озброєння зберігається саме в такому місці. Це сотні артилерійських систем, броньована техніка тощо», - повідомив начальник інформаційно-аналітичного центру Національного космічного центру України Сергій Янчевський.

Таємниці Росії в окупованому Криму:

Ще один військовий об'єкт побудовано Росією поблизу Севастополя.

Як повідомляє Крим.Реаліі, за архівними космічними знімками можна простежити, як, починаючи з 2016 року, на порожньому місці будувалася радіотехнічна станція з десятком супутникових антен середнім діаметром близько п'яти метрів.

Також нещодавно поблизу Керчі впритул до траси «Таврида» з'явилися нові радіолокаційні станції та щонайменше вісім ракетних комплексів С-400. А на околиці Євпаторії Росія збудувала величезну радіоантену діаметром близько 30 метрів.

За час окупації Криму волонтерська організація «Сестри перемоги» неодноразово проводила над територією Криму аеророзвідку для Збройних сил України. З 2015-го до 2018 року безпілотником «Лелека-100» керував Олексій Бережко.

За словами пілота, з цим апаратом він залітав на 100 кілометрів углиб півострова і двічі проводив розвідку над Джанкойським аеродромом. Під час останнього польоту він зняв російські ракетні комплекси С-400 і новітні вертольоти.

Масштабних змін зазнав і аеродром Бельбек під Севастополем. За словами колишнього командира 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації Юлія Мамчура, інфраструктура Бельбека у 2014 році відповідала найвищим вимогам і дозволяла приймати важкі літаки, такі як АН-124 «Руслан».

«Виходячи з цього, я розумію, що вони можуть його використовувати не для цивільних потреб, а для приземлення стратегічних бомбардувальників, таких як ТУ-160 (ТУ-160 «Білий лебідь» - надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець. Може переносити ядерну зброю - ред.). Цей аеродром точно не готується для розвитку цивільної інфраструктури, він облаштовується під військові потреби», - вважає Мамчур.

Те, що аеродром готують для прийому ядерної зброї, підозрюють і в космічному агентстві, зазначається в публікації.

Для створення нової злітної смуги росіяни побудували бетонний завод прямо на місці колишньої 3-й авіаційної ескадрильї, а саму смугу на 200 метрів довелося наблизити до 70-метрової кручі, яка щорічно зазнає зсувів.

«Зміна довжини злітно-посадкової смуги та її зміцнення - це перша ознака того, що цей аеродром тепер може приймати всі види літальних апаратів, включаючи літаки стратегічної авіації, і включаючи ті, що є носіями ядерної зброї», - зазначив Сергій Янчевський.

Масштабне будівництво кримська влада пояснювала тим, що тут буде і цивільний аеропорт. Утім, цивільний сектор у Бельбеку так і не з'явився.

Український космічний центр зафіксував ще десятки військових новобудов у Криму. Ці дані передаються в СБУ і ЗСУ для аналізу й оцінки загроз із боку Росії.

Зараз увага космічного агентства прикута до створення нової радіолокаційної станції «Воронеж» на мисі Херсонес. Тут уже демонтують українську РЛС «Дніпро».

Загалом, указують українські фахівці, з 2014 року Росія наростила свій військовий потенціал в окупованому Криму більш ніж удвічі.


Другое на тему
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Зеленський представив План стійкості України
Предложения партнеров