Created with Sketch.

Оксана Кольгофер: "Право – це не про можливість чинити як заманеться"

16:41

На днях увесь світ відзначив Міжнародний день прав людини і вперше в історії України Нобелівську премію миру отримала українська правозахисна громадська організація – Центр громадянських свобод (ЦГС).

Вперше в історії Нобелівської премії миру на церемонії вручення промова пролунала українською мовою з вуст української правозахисниці, голови ЦГС Олександри МАТВІЙЧУК.

Як каже Кольгофер Оксана Вікторівна, співзасновниця Благодійної організації «Фонд родини Кольгофер»: «Ця тендітна ззовні та кремезна зсередини українка, Олександра Матвійчук, є втіленням жіночого образу нашої держави, яка бореться за мир, права та свободи людей, європейські демократичні цінності та забезпечення принципу притягнення до відповідальності осіб, які вчинили злочини проти людства.»

Зі слів Оксани КОЛЬГОФЕР, увесь громадський простір України з нетерпінням чекав цю подію – церемонію нагородження Нобелівською премією миру.

На мене особисто, каже Оксана КОЛЬГОФЕР, виступ Олександри МАТВІЙЧУК справив неабияке враження, якщо описати двома словами – до сліз. Якщо ви не чули та не бачили цей історичний момент, тоді коротко викладу його зміст.

Олександра МАТВІЙЧУК розпочала промову, висловивши думку, що вручення Нобелівської премії миру саме представникам України – це визнання зусиль усього українського народу, який сміливо виступив проти спроб зруйнувати мирний розвиток Європи, та як відзначення важливості роботи правозахисників щодо попередження військової загрози у всьому світі.

Також Олександра МАТВІЙЧУК поставила п’ять запитань, на які потрібно надати усім відповідь для напрацювання рішень щодо викликів сьогодення.

  1. Як повернути значення правам людини?
  1. Як розпочати називати речі своїми іменами?
  1. Як забезпечити мир для людей у всьому світі?
  1. Як забезпечити справедливість усім жертвам війни?
  1. Як глобальна солідарність може стати нашою пристрастю?

І на завершення своєї промови Олександра МАТВІЙЧУК зазначила: «Час взяти відповідальність. Ми не знаємо, скільки у нас цього часу. І оскільки це Нобелівська премія миру під час війни, то я дозволю собі звернутися до людей у різних країнах світу із закликом до солідарності. Ви не маєте бути українцями, щоб підтримати Україну. Достатньо бути просто людиною».

Кольгофер Оксана Вікторівна переконана, що діяльність організацій громадянського суспільства повинна ґрунтуватись на потребі у досягненні основної цілі – досягнення миру та загальносвітового верховенства прав людини.

«Незмінне кредо нашої організації: «Творімо добро заради миру», красномовно свідчить про те, яких ідеалів ми притримуємось та якої мети прагнемо досягти. Право – це не про можливість чинити як заманеться, а про рамки, які відмежовують беззаконня від того, що можна дозволити собі робити» - підкреслює Оксана КОЛЬГОФЕР.

Що співзвучне сьогодні зі мною, каже Оксана КОЛЬГОФЕР, так це слова Олександри МАТВІЙЧУК: «Війна — це час, коли ти просто «береш і впахуєш», і робиш це настільки багато та якісно, наскільки можеш. Час, коли всі можливості, які тобі даються, не мають жодного відношення до тебе особисто — вони для України. Для того, аби українці перестали гинути на фронті, в окупації та в тилу».

 
 
 

Другое на тему
Україна додатково отримає 4,8 мільярда доларів від Світового банку
Стоит ли ждать от России повторения ударов МБР?
США також дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів углиб Росії
Предложения партнеров