Нічна атака на Україну: понад 120 дронів, балістика та 11 постраждалих у Києві

11:57
Нічна атака на Україну: понад 120 дронів, балістика та 11 постраждалих у Києві - фото 1

У ніч проти 11 липня Росія влаштувала черговий масований терор, випустивши по Україні рій зі 121 дрона та десяток ракет. Як повідомляє «Бабель» із посиланням на Повітряні сили, головною мішенню цієї ночі став Київ, де постраждали люди та інфраструктура.

У ніч проти 11 липня російські окупаційні війська здійснили черговий комбінований обстріл українських міст, застосувавши широкий спектр ракетного озброєння та ударних безпілотників різних типів. Як повідомили у командуванні Повітряних сил ЗСУ, підрозділам протиповітряної оборони вдалося ліквідувати більшість повітряних цілей, проте зафіксовано й руйнування цивільної інфраструктури.

БЕЗ ТАБУ розповідає про деталі нічного терору та наслідки ворожих ударів по столиці та регіонах.

Складний арсенал ворога та робота ППО

Цієї ночі російська армія випустила по Україні шість балістичних ракет «Іскандер-М», шість керованих і протирадіолокаційних ракет, а також 121 безпілотний літальний апарат. Окрім звичних ударних БПЛА типу Shahed, загарбники масово застосували дешевші дрони «Гербера», «Італмас» та спеціальні дрони-імітатори типу «Пародія», які призначені для перевантаження українських радіолокаційних систем.

Силами та засобами протиповітряної оборони України було знешкоджено дві керовані авіаційні ракети та 111 ворожих безпілотників. Водночас балістичні ракети, дві керовані ракети та сім дронів поцілили в 11 місцях у різних регіонах країни, а уламки збитих цілей впали у трьох локаціях.

Наслідки нічного обстрілу Наслідки нічного обстрілу / ДСНС України

Руйнування та постраждалі у Києві та області

Основний удар ворога припав на столицю. У Києві внаслідок падіння уламків та влучань постраждали 11 людей, серед яких одна дитина. Руйнування та пожежі зафіксовані у трьох районах міста:

  • Солом'янський район: пошкоджено житлові будинки та офісні приміщення;
  • Дарницький район: зафіксовано пошкодження складів та об'єктів цивільної інфраструктури;
  • Дніпровський район: уламками пошкоджено залізничний об'єкт та трансформаторну підстанцію, що спричинило локальні проблеми з електропостачанням.

У Київській області внаслідок падіння уламків збитих безпілотників також виникла пожежа на відкритій території. Силами підрозділів ДСНС загоряння було оперативно ліквідовано, обійшлося без жертв серед місцевого населення.

Контекст та попередні атаки

Російські війська продовжують системно використовувати тактику комбінованих ударів, поєднуючи балістику з дешевими фальш-цілями для виснаження боєкомплекту української ППО перед наступними масованими обстрілами енергетичного сектору.

Раніше БЕЗ ТАБУ писав, що ворог почав активно застосовувати нові типи дешевих безпілотників без бойової частини, які виконують виключно роль приманок для українських зенітників.


Публікації