Не бійтесь черг. Як отримати біометричний паспорт

19.05.2017, 10:45
Не бійтесь черг. Як отримати біометричний паспорт - фото 1

Журналіст Валентина Червоножка закликає не боятися великих черг та розповідає, як отримати біометричний паспорт.

Я мала один з останніх звичайних закордонних паспортів, виданих у лютому 2015 року, бо вже з березня видавали тільки біометричні. Тому чекала на останнє рішення щодо безвізу.

Цього тижня вирішила піти в документ-сервіс «Готово», бо місця в електронній черзі у ВВІР не було, як і великого бажання туди йти.

Спочатку я прийшла в центральний офіс на площі Лесі Українки десь о 12-й. Через наплив людей там уже на цей день талони не видавали. Сказали, що люди займають чергу з шостої ранку. Я збиралася ризикнути і приїхати на дев’яту під початок роботи, проте колега порадила під’їхати в інший офіс цього сервісу на метро «Осокорки». Там більше віконець з прийому документів - 12. Працює він до 20 години.

На місці я була десь о десятій. Черга на вхід – людей 100. Але йшла вона швидко. До стійки реєстрації потрапила через 45 хвилин. Видали талончик з номером 249 і сказали чекати години дві. Талони видавали десь до 11.30. На день встигають обслужити людей 350. Довелося чекати своєї черги 5 годин. Місце дуже приємне. Невеличкий торговий центр. В офісі яскраві стільчики для сидіння, дві дитячі зони й кулер з водою. За цей час встигла роздивитись все вино й рибу в магазинах поряд, попити каву в кав’ярні, поспілкуватися з менеджерами турагентства, почитати й зробити з дітьми сусідки по черзі домашню з англійської. Кожен номер оголошують і потім він висвічується на табло над стійками.

Я пильно вдивлялася у моніторчики, коли мій номер наближався, але прослухала його оголошення. Коли висвітився наступний за мною номер, нічого не розуміючи, пішла до відділу реєстрації і сказала, що мій номер, здається, пропустили. Працівник здивовано подивився на мене і сказав, що такого не може бути – все зафіксовано в системі. Ми з ним підійшли до великого табло з інформацією про номери і дійсно – мій номер оголошували, а світився він на стійці за стовпом і я його не побачила. Тут уже мені стало незручно. Довелося чекати ще 10 хвилин, поки система повернеться до мене знову й повторно не оголосить мій номер. Приймала у мене документи дуже приємна дівчина Лещенко Тетяна.

Всі вже були доволі втомлені і я сказала, що вони добре працюють – злагоджено й без крику і негативних емоцій, незважаючи на такий напружений графік. Її відповідь мене трохи здивувала. «Дякую, - каже. - Ви перша людина за сьогодні, хто мене похвалив. Нам в основному тільки претензії висувають». Мені швидко все оформили й послали на оплату через термінал, де двоє дівчат у кожного брали документи й так само швидко все проводили. 990 грн за паспорт у звичайний термін 20 робочих днів. Послуги документ-сервісу з них – 400 грн. Потім з чеками й документами довелося ще чекати години дві фотографування й сканування пальців. Але тут треба було бути дуже уважному, бо люди відходили й номери вже йшли в довільному порядку. О пів на шосту вечора вже була вільна. І подякувала всім дівчатам-працівницям. Дійсно чудовий сервіс.

Пост Валентина Червоножки на фейсбуці

Без Табу

Публикации