Народного депутата Лабазюка викрили на хабарі 150 тисяч доларів ФОТО

21 ноября, 16:50
Нардепу Лабазюку оголошують підозру - фото 1
Нардепу Лабазюку оголошують підозру / НАБУ/САП

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили нардепа з групи "За Майбутнє" Сергія Лабазюка на передачі хабаря.

"НАБУ і САП спільно з віцепрем'єр-міністром з відновлення України – міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України (Олександр Кубраков), а також головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (Мустафа Найєм) викрили чинного народного депутата, за сумісництвом власника великого будівельного та аграрного бізнесів, на пропозиції неправомірної вигоди.

У серпні 2023 року він звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв "винагороду" у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії".

Народного депутата Лабазюка викрили на хабарі 150 тисяч доларів ФОТО - фото 215036

Як пише НАБУ нардеп після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України через довірену особу мав надати Найєму відсоток у сумі 150 тисяч доларів. Передача хабаря відбулась на паркінгу столичного супермаркету, а гроші були у китайській шкатулці.

НАБУ не називає імені депутата-хабарника, проте, відомо, що йдеться про Сергія Лабазюка з фракції "За майбутнє".

Раніше повідомлялося, що мова могла йти про "слугу народу" Андрія Одарченка. Наразі невідомо, чи це єдиний епізод, чи різні злочини. Схоже, все ж, що 2 різних, Однак в обох випадках фігурує Мустафа Найєм.

Одарченко хотів, щоб з фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили кошти на ремонт будівель університету, в якому той обіймав посаду ректора (дію контракту якого призупинено). Мова про Харківський державни університету харчування та торгівлі.

На відміну від Лабазюка Одарченко давав хабаря у у криптовалюті, пропонував чиновнику біткоїни.

Українська правда

Публикации