НАРЕШТІ: СБУ оголосила про підозру проросійському пропагандисту Шарію

16.02.2021, 16:35
Шарій - зрадник - фото 1
Шарій - зрадник

Цілих 7 років діяльність агента Москви блогера Шарія не отримувала оцінки від українських спецслужб. Ситуація зрушила з мертвої точки 16 лютого 2021 року.

На переконання слідчих, даний Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зокрема, щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.

НАРЕШТІ: СБУ оголосила про підозру проросійському пропагандисту Шарію - фото 207138

Шарій поза законом

Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ «Звезда» тощо.

До уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів у російських ЗМІ.

Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Шарія.

СБУ оголосила підозру Шарію. Нарешті:

Спрва проти Шарія стала продовженням нової більш рішучої політики України по відношенню до проросійської пропаганди. Так, на початку лютого 2021 року рішенням СНБО були введені санкції проти каналів Медведчука та вимкнуто ці рупори Москви з мережи. Нині настала черга ще одного антиукраїнського пропагандиста. Питання - чому цього не було зроблено раніше - лишається відкритим.

СБУ

Публикации